ztc Sākumlapa   |   Lapas karte   |   RSS   |   Kontaktforma     |  LV  EN
fecobook twitter
Jūs esat šeit:   Sākumlapa   >   Ziņas
 
Ziņas

violets zals SUPER: eko inovācijas aktīvai un efektīvai uzņēmuma attīstībai 

Noslēdzoties 2017. gadam, decembra vidū Valmierā pie viena galda pulcējās uzņēmēji, dažādu organizāciju un pašvaldību pārstāvji un speciālisti no Vidzemes plānošanas reģiona, lai diskutētu par eko-inovāciju un IT risinājumu nozīmību uzņēmējdarbības attīstībā. Uzņēmējiem bieži vien nākas šķirties no ievērojamām naudas summām, integrējot dažādus IT risinājumus sava uzņēmuma darbībā, taču eko-inovāciju risinājumi var būt ekonomiski pamatoti.
05.01.2018.  vairāk...
zals Jauns kursu piedāvājums: Minimālās higiēnas prasības pārtikas uzņēmumos
Vidzemes Augstskolā tiek piedāvāta lieliska iespēja pieteikties jauni izveidotajiem kursiem “Minimālās higiēnas prasības pārtikas uzņēmumā”!
22.12.2017.  vairāk...
violets zils Studentus un pasniedzējus aicina apmeklēt Digital Freedom Festival
Tehnoloģiju, startup, politikas un dzīvesstila festivāla Digital Freedom Festival, kas no 27.-28. novembrim notiks Rīgā, organizatori aicina augstskolu studentus, profesorus, pasniedzējus un augstskolas personālu, kas interesējas par tehnoloģiju attīstību, apmeklēt pasākumu, piedāvājot īpašu cenu biļetēm.
23.11.2017.  vairāk...
violets zals11. oktobrī Valmierā notiks forums “Valsts atbalsta biznesu” – viss par valsts atbalstu uzņēmējiem
Šā gada 11. oktobrī Valmierā notiks forums “Valsts atbalsta biznesu”, kurā uzņēmēji varēs saņemt visaptverošu informāciju par šobrīd pieejamo un tuvākajā laikā plānoto atbalstu uzņēmējdarbības uzsākšanai un paplašināšanai. Šobrīd uzņēmējdarbības uzsākšanai un tālākai izaugsmei pieejamā valsts atbalsta apmērs ir vairāk kā 400 miljoni eiro.
05.10.2017.  vairāk...
violets zals Seminārs “Mediju izglītība skolēna rīcībspējas veidošanai”
Ziemeļvalstu birojs Latvijā sadarbībā ar Latvijas Interneta asociācijas Drošāka interneta centru 2017.gada 6.oktobrī Vidzemes Augstskolā rīko semināru "Mediju izglītība skolēna rīcībspējas veidošanai". Mediju izglītība ir ceļš, kas ejams, lai pilnveidotu mediju pratību un nodrošinātu rīcībspēju mūsdienu sabiedrībā.
14.09.2017.  vairāk...
zals Vidzemes Augstskolā (ViA) norisināsies konference – praktisks seminārs pedagogiem „Vidzemes Augstskola: sadarbības partneris izglītībā”.
Vidzemes Augstskolā (ViA) norisināsies konference – praktisks seminārs pedagogiem „Vidzemes Augstskola: sadarbības partneris izglītībā”. Šī gada konference norisināsies 27. oktobrī, un tās tēma ir “SKOLA – ATBALSTS JAUNIEŠU KARJERAS UN DARBA TIRGUS IZVĒLĒ”.
05.09.2017.  vairāk...
zils violets zals Iespēja skolēniem piedalīties Vidzemes Augstskolas organizētajā Mehatroniķu skoliņā
Vidzemes Augstskolas (ViA) Inženierzinātņu fakultāte (IF) turpina pagājušajā gadā iesākto projektu un Vidzemes reģiona skolēniem piedāvā iespēju apmeklēt Mehatronikas skoliņu. Tā ir iespēja iepazīties ar mehatronikas jomu un mehatroniķa profesiju. Mehatronikas skoliņa ir atvērta Vidzemes reģiona 9. līdz 12.klases skolēniem. Tās dalībnieku skaits ir ierobežots – 20. Dalības maksa par nodarbību: *skolēniem no Valmieras skolām – bezmaksas dalība (t.i. piešķirts Valmieras pilsētas pašvaldības finansējums); *skolēniem no novadu un citām reģiona pilsētu skolām - 8,00 EUR ar PVN par vienu nodarbību.
05.09.2017.  vairāk...
zils violets zals DEMOLA Latvia aicina studentus piedalīties rudens sezonas projektos
Studenti tiek aicināti piedalīties starpaugstskolu inovāciju platformas DEMOLA projektos, lai 4 mēnešu garumā starpdisciplinārā komandā būs iespēja attīstīt savas kompetences, izstrādājot atvērtāko Latvijas uzņēmumu problēmsituāciju risinājumus un piedāvāt tos realizācijai. Pieteikšanās līdz 18. septembrim šeit: https://latvia.demola.net/
05.09.2017.  vairāk...
violets zals Vidzemes Augstskolas projekta ”BOOSTED” pirmie pētījuma rezultāti
Šobrīd ir noslēdzies pirmais projekta periods Vidzemes Augstskolas īstenotajam projektam “BOOSTED”, kas ir INTERREG Centrālbaltijas pārrobežu sadarbības programmas projekts, kurā piedalās augstākās izglītības iestādes no Latvijas, Igaunijas un Somijas. Tā mērķis ir ar izglītības palīdzību veicināt Centrālbaltijas reģiona kā vienota tūrisma galamērķa attīstību un kāpināt reģiona spēju piesaistīt starptautiskos tūristus. Pirmā projekta perioda laikā Vidzemes Augstskolas pasniedzēji veica ar tūrisma nozari saistītu attīstības plānošanas dokumentu un pētījumu, kā arī bakalaura līmeņa tūrisma studiju programmu analīze, un veiktas intervijas ar Latvijas tūrisma nozares pārstāvjiem. Pētījuma uzstādījums noteica, ka intervijas tiek veiktas tikai ar maza un vidēja izmēra organizāciju pārstāvjiem.
12.07.2017.  vairāk...
zils violets zals Iespēja pieteikties zaļo biznesa ideju konkursā ClimateLaunchpad 2017
Zinātnieki, studenti un uzņēmēji tiek aicināti pieteikt biznesa idejas. Pamatkritēriji ideju vērtēšanai ir biznesa idejas ietekme uz vidi, attīstības potenciāls, pieteicēju komandas kompetence un entuziasms. Iespēja sacensties par naudas balvām līdz pat 10,000 EUR apmērā. Pieteikšanās termiņš komandām no Latvijas - 14.maijs.
09.05.2017.  vairāk...
zalsVidzemes Augstskolā aizvadīta skolēnu zinātniski pētnieciskā konference
Valmierā 17.martā norisinājās Vidzemes reģiona skolēnu zinātniski pētniecisko darbu konference. Tās ietvaros Vidzemes Augstskolā tika aizstāvēti 96 skolēnu darbi no 19 Vidzemes reģiona izglītības iestādēm. Konferences noslēgumā komisijas vērtējumā 54 labākie darbi ieguva tiesības piedalīties konferences trešajā posmā – Latvijas 41. skolēnu zinātniskajā konferencē, kas norisināsies Rīgā, laikā no 2017. gada 21. aprīļa līdz 23. aprīlim.
21.03.2017.  vairāk...
zals Vidzemes reģiona izglītojamo zinātniskā darbu konference
Piektdien, 17. martā, no plkst.10.00 Vidzemes Augstskolā (Cēsu ielā 4 un Tērbatas ielā 10) norisināsies Vidzemes reģiona skolēnu zinātniski pētniecisko darbu konference. Konferencei iesniegti 120 darbi no 19 Vidzemes reģiona izglītītības iestādēm. Konkursam izvirzītie skolēnu zinātniski pētnieciskie darbi izstrādāti 2016./2017.mācību gada laikā kādā no 23 zinātnes nozarēm.
06.03.2017.  vairāk...
zils violets zals Jauno tehnoloģiju laboratorija aicina jauniešus pieteikties vlogeru konkursam
J-TehLab mērķis ir popularizēt gan meiteņu, gan puišu vidū jauno tehnoloģiju apguvi un jēgpilnu lietošanu. "J-TehLab" izsludina konkursu 15–17 gadus veciem puišiem un meitenēm, kuri interesējas par IT un grib iedvesmot arī citus pētīt, izzināt un radīt savus IT risinājumus. Jau septembrī "J-TehLab" izglītojošie video būs brīvi pieejami jebkuram interesantam, kurš vēlas sevi pilnveidot IT un, iespējams, savu nākotni saistīt ar šo jomu.
15.02.2017.  vairāk...
zils violets zals Vidzemes Augstskolas rektors Gatis Krūmiņš un Valmieras Tehnikuma direktore Vinetas Melngārša paraksta sadarbības līgumu. 
Lai veicinātu Vidzemes reģiona plašākas izglītības iespējas, attīstītu jaunus un inovatīvus produktus un attīstītu mūžizglītības un mācību programmas, kas balstītas darba vidē, 23.janvārī tika parakstīts sadarbības līgums starp Vidzemes Augstskolu (ViA) un Valmieras Tehnikumu.
24.01.2017.  vairāk...

zils violets Aicina piedalīties "Latvia Tours Traveltech" zinātnisko darbu konkursā

Viena no lielākajām Latvijas tūrisma aģentūrām aicina Vidzemes Augstskolas studentus piedalīties zinātniski pētniecisko darbu konkursā „Latvia Tours Traveltech”. Konkursa mērķis ir sekmēt integrāciju pasaules tūrisma tehnoloģiju attīstībā, kā arī veicināt tehnoloģisko inovāciju izmantošanu tūrisma nozarē. Kopējais balvu fonds - 2000 eiro
12.01.2017.  vairāk...
zils violets Atvērta pieteikšanās TechChill Startup cīņai
No otrdienas, 13. decembra, atklāta startapu pieteikšanās "TechChill" konferences "Pitch Battle" jeb startapu konkursam, kurā sacentīsies tehnoloģiju uzņēmumi sākotnējo investīciju posmā, portālu "Delfi" informēja konkursa rīkotāji. "Pitch Battle" tradicionāli ir viena no nozīmīgākajām konferences norisēm, kas dod iespēju jaunām un daudzsološām startapu komandām prezentēt savu ideju uz lielās skatuves vairāk nekā 1000 cilvēku auditorijai un sacensties par globālu investoru, starptautisko mediju un potenciālo klientu uzmanību.
15.12.2016.  vairāk...
zils violets Līdz 23.oktobrim iespējams pieteikties 500 Startups un Digital Freedom Festival startup konkursam!
Digital Freedom Festival sadarbībā ar pasaules lielāko akseleratoru 500 Startups izsludina pieteikšanos konkursam pirms-sēklas (pre-seed) stadijas startup uzņēmumiem no Baltijas reģiona, Krievijas, Baltkrievijas, Ukrainas un citām valstīm. Pieteikties ideju konkursam var līdz š.g. 23.oktobrim. Labākie startup saņems uzaicinājumu uz pārrunām dalībai 500 Startups akseleratoru programmai Silīcija ielejā ASV.
18.10.2016.  vairāk...
zils zals Mehatroniķu skoliņa 
Attīstoties arvien jaunākām un sarežģītākām tehnoloģijām, pieaug mehatronikas nozīmīgums un līdz ar to aizvien pieprasītāka kļūst mehatroniķa profesija. Turklāt mehatronika atzīta par vienu no desmit jaunajām tehnoloģijām, kas mainīs pasauli. Mehatroniķu skoliņā Vidzemes reģiona 9. līdz 12.klases skolēniem ir iespēja iepazīties ar mehatronikas jomu un mehatroniķa profesiju.
17.10.2016.  vairāk...
zils violets Strādā attālināti Vidzemes Augstskolas telpās
Informācijas tehnoloģiju radītās iespējas šobrīd ļauj strādāt teju jebkurā vietā un laikā. Latvijā attālinātais darbs jeb darbs ārpus darba devēja telpām attīstās pamazām, taču, ņemot vērā citu valstu pieredzi, tas kļūs arvien populārāks gan darba devēju, gan darba ņēmēju vidū. To apzinoties, Vidzemes Augstskola piedāvā interesentiem īrēt darba galdu - attālinātā darba vietu (ADV) - un organizēt savu darbu birojā augstskolas telpās.
04.10.2016.  vairāk...
zils violets zals Vidzemes Augstskola aicina uz konferenci - praktisko semināru pedagogiem par izglītības aktualitātēm
Vidzemes Augstskolā (ViA) norisināsies konference – praktisks seminārs pedagogiem „Vidzemes Augstskola: sadarbības partneris izglītībā”. Šī gada konference noritēs 28. oktobrī, un tās tēma ir „Skolotājs informācijas un komunikācijas tehnoloģiju laikmetā”. Konference tiek rīkota jau septīto gadu ar mērķi sniegt iespēju pedagogiem papildināt savas zināšanas un gūt jaunu praktisku pieredzi turpmākajam darbam. Konferencē tiks skarti tādi jautājumi kā digitālā kompetence un mediju pratība. Tiks atspoguļoti gan izaicinājumi, gan priekšrocības, ko nes digitālais laikmets, kā arī citas aktuālas tēmas.
23.09.2016.  vairāk...
violets Vidzemes reģiona skolēnu zinātniski pētniecisko darbu (SZPD) sagatavošanas informatīvais seminārs
Vidzemes Augstskola 4.oktobrī no plkst. 12.00-14.00 aicina skolēnus un viņu pedagogus, kas ieinteresēti piedalīties Vidzemes reģiona SZPD konferencē 2016./2017. mācību gadā, uz informatīvo semināru. Mērķauditorija - Vidzemes reģiona 10.-12.klašu skolēni un viņu pedagogi.
23.09.2016.  vairāk...
zils zals Iespēja skolēniem piedalīties Vidzemes Augstskolas organizētajā Mehatroniķu skoliņā
Attīstoties arvien jaunākām un sarežģītākām tehnoloģijām, pieaug mehatronikas nozīmīgums un līdz ar to aizvien pieprasītāka kļūst mehatroniķa profesija. Turklāt mehatronika atzīta par vienu no desmit jaunajām tehnoloģijām, kas mainīs pasauli. Pirmā ViA Mehatroniķu skoliņas nodarbība notiks 28.septembrī plkst. 16.00
20.09.2016.  vairāk...
zals Vidzemes augstskolas Zināšanu un tehnoloģiju centrs aicina pieteikties Mūžizglītības kursiem
Ne skolai, bet dzīvei mācāmies! Vidzemes augstskolas (ViA) Zināšanu un tehnoloģiju centrs (ZTC) ikvienam mācīties un pilnveidoties ieinteresētam cilvēkam piedāvā apgūt Mūžizglītības kursus.
20.09.2016.  vairāk...
zils violets zals ViA ZTC piedalās starptautiskā Baltic Dynamics 2016 konferencē Innovation and Technology Convergence – Strategy for Smart Growth
15.septembrī ViA ZTC direktors Dr.Kaspars Osis dalījās ar ViA pieredzi starptautiskā Baltic Dynamics 2016 konferencē "Innovation and Technology Convergence – Strategy for Smart Growth" (Inovācijas un tehnoloģiju konverģence – stratēģija viedai izaugsmei).
16.09.2016.  vairāk...
zals Apgūsti jaunas zināšanas Vidzemes Augstskolas Atvērtajā universitātē
Sākusies pieteikšanās Vidzemes Augstskolas (ViA) Atvērtās universitātes rudens semestrim, dodot iespēju ikvienam interesentam apgūt kādu no studiju kursiem ViA piedāvātajās studiju programmās. Atvērtā Universitāte ir tava iespēja paplašināt redzesloku, gūt jaunu pieredzi un paaugstināt konkurētspēju darba tirgū.
23.08.2016.  vairāk...
zils violets Piesakies izgudrojumu un inovāciju izstādei MINOX 2016
Biedrība "CONNECT Latvia" aicina pieteikties dalībai Izgudrojumu un inovāciju izstādē MINOX 2016, kura norisināsies 7. un 8. oktobrī Rīgā. Nenokavē - pieteikumu termiņš 15.augusts! UZZINI VAIRĀK: www.connectlatvia.lv
10.08.2016.  vairāk...
zils violets zals Vidzemes Augstskola un ZAAO pārrunā sadarbības attīstību
5.jūlijā Reģionālo atkritumu apsaimniekošanas centru (RAAC) “Daibe” apmeklēja Vidzemes Augstskolas rektors Gatis Krūmiņš, kā arī Zināšanu un tehnoloģiju centra pārstāvji, lai pārrunātu iespējas Vidzemes Augstskolas un Ziemeļvidzemes atkritumu apsaimniekošanas organizācijas (ZAAO) sadarbības attīstībai.
06.07.2016.  vairāk...
zils violets zals Apmeklētāju pieņemšanas laiks vasarā
Sākot ar 1.jūliju līdz 25.augustam Vidzemes Augstskolas Zināšanu un tehnoloģiju centra (T210 telpā, Tērbatas ielā 10, Valmierā) apmeklētāju pieņemšanas laiks ir no plkst. 8:00 līdz plkst. 14:00! Pārējā laikā aicinām sazināties rakstot uz e-pastu ztc@va.lv!
01.07.2016.  vairāk...
zils violets  Pasaules Bankas eksperti tiekas ar Vidzemes Augstskolas pārstāvjiem
Vidzemes Augstskola iesaistījusies Pasaules Bankas pētījumā, kura mērķis ir augstākās izglītības pārvaldības pilnveide un augstākās izglītības modernizācija. Pētījuma gaitā Pasaules Bankas eksperti vispusīgi izvērtēs Latvijas augstākās izglītības institūciju pārvaldību un sniegs konsultācijas pētījumā iesaistīto institūciju pārstāvjiem.
14.06.2016.  vairāk...
zils violets Noslēgusies pirmā I-LAB sezona
25. maijā notika Vidzemes Augstskolas (ViA) inovāciju laboratorijas I-LAB noslēguma pasākums. Tajā savus uzņēmumiem izstrādātos risinājumus prezentēja piecas studentu komandas. Par labāko šajā sezonā tika atzīta "A-komanda", kas izstrādāja WEB risinājumu kompānijai SPORTident.
30.05.2016.  vairāk...
zils violets  Vidzemes Augstskolas studenti piedāvā radošus risinājumus uzņēmējiem
Trešdien, 25.maijā, plkst.12:00 Vidzemes Augstskolā T106 auditorijā (Tērbatas ielā 10) norisināsies Vidzemes Augstskolas (ViA) Inovāciju laboratorijas I-LAB pirmās sezonas noslēguma pasākums. Tajā savus izstrādātos risinājumus uzņēmumiem prezentēs Vidzemes Augstskolas studentu komandas, kā arī viesi no Igaunijas Mākslas akadēmijas.
23.05.2016.  vairāk...
zals Vidzemes Augstskola attīsta vienotu platformu “Mūžizglītiba Vidzemē”
Vidzemes uzņēmēju dienās plašākai auditorijai tika prezentēts Vidzemes Augstskolas un sadarbības partneru projekts “Mūžizglītība Vidzemē” muzizglitiba.va.lv. Platforma tiek attīstīta, lai sniegtu tehnoloģisku un sistēmisku risinājumu pieaugušo izglītības iespēju pārvaldībai, kvalitātes kontrolei un vajadzību iegūšanai mūžizglītībā Vidzemē. Interesentiem tā būs iespēja gan mācīties tiešsaistē, gan iepazīties ar kursu piedāvājumu Vidzemes reģionā.
20.05.2016.  vairāk...
zals Latvijas 40.skolēnu zinātniskajā konferencē ar godalgotām vietām apbalvots 21 Vidzemes reģiona skolēnu darbs
2016.gada 22.-24.aprīlī Rīgā, Latvijas Universitātē, Latvijas Mākslas akadēmijā, Latvijas Kultūras akadēmijā, Rīgas Tehniskajā universitātē un Rīgas Stradiņa universitātē norisinājās Latvijas 40.skolēnu zinātniskā konference, kurā ar godalgotām vietām apbalvots 21 Vidzemes reģiona skolēnu darbs.
25.04.2016.  vairāk...
zals Vidzemes Augstskola pieškir specbalvu divu skolēnu zinātniski pētniecisko darbu autoriem
Vidzemes Augstskola piešķir specbalvu divu starpdisciplināru pētījumu autoriem – jauniem un daudzsološiem pētniekiem, kuri savos pētījumos iekļāvuši kā eksakto, tā humanitāri-sociālo zinātņu elementus. Darbi tika prezentēti Vidzemes reģiona skolēnu zinātniski pētniecisko darbu konferencē, kas norisinājās šā gada martā.
19.04.2016.  vairāk...
zils zals  Notiks konference „Ilgstoši slimojošo integrācija darba tirgū”
Šā gada 27. aprīlī NVO namā Laimdotas ielā 42, Rīgā notiks konference “Ilgstoši slimojošo integrācija darba tirgū”. Konference tiek organizēta projekta “Ilgstoši slimojošo pacientu atgriešana darba tirgū, nodrošinot IKT prasmju apgūšanu” ietvaros kā projekta noslēguma pasākums.
18.04.2016.  vairāk...
zils zals Skolēniem iespēja piedalīties Vidzemes Augstskolas organizētajā Mehatroniķu skoliņā
Š.g. pavasarī Vidzemes Augstskolas Inženierzinātņu fakultāte ir uzsākusi jaunu iniciatīvu un skolēniem piedāvā iespēju apmeklēt Mehatroniķu skoliņu. Tā ir iespēja iepazīties ar mehatronikas jomu un mehatroniķa profesiju.
11.04.2016.  vairāk...
zals Latvijas 40. skolēnu zinātniskajai konferencei no Vidzemes reģiona izvirzīti 59 darbi
Dalībai Latvijas 40.skolēnu zinātniskās konferences 3. posmam, kas norisināsies laikā no 2016.gada 22. līdz 24.aprīlim Rīgā, no Vidzemes reģiona ir izvirzīti 59 skolēnu zinātniski pētnieciskie darbi.
23.03.2016.  vairāk...
zals 18.martā notiks ikgadējā Vidzemes reģiona skolēnu zinātniski pētniecisko darbu konference
Piektdien, 18. martā, no plkst.10.00 Vidzemes Augstskolā (Cēsu ielā 4 un Tērbatas ielā 10) un Valmieras Pārgaujas ģimnāzijā (Zvaigžņu ielā 4) norisināsies Vidzemes reģiona skolēnu zinātniski pētniecisko darbu konference.
14.03.2016.  vairāk...
zils violets Atklāj jauno ViA Inovāciju laboratorijā
Vidzemes Augstskolas Zināšanu un tehnoloģiju centrs (ZTC) aicina studentus uz Inovāciju laboratorijas (I-LAB) atklāšanu un radošo darbnīcu kopā ar Agitu Šmitiņu – 2016.gada 18.februārī, plkst. 16:00 – 18:00, Inovāciju laboratorijā - T203.
12.02.2016.  vairāk...
zils violets Strādā attālināti Vidzemes Augstskolas telpās
Informācijas tehnoloģiju radītās iespējas šobrīd ļauj strādāt teju jebkurā vietā un laikā. Latvijā attālinātais darbs jeb darbs ārpus darba devēja telpām attīstās pamazām, taču, ņemot vērā citu valstu pieredzi, tas kļūs arvien populārāks gan darba devēju, gan darba ņēmēju vidū. To apzinoties, Vidzemes Augstskola piedāvā interesentiem īrēt darba galdu - attālinātā darba vietu (ADV) - un organizēt savu darbu birojā augstskolas telpās.
02.02.2016.  vairāk...
zals Izstrādātas mūžizglītības pamatnostādnes 2016. – 2020. gadam Vidzemes reģionā
2015. gadā Valmieras pilsētas pašvaldības finansēto zinātnisko grantu konkursa ietvaros Vidzemes Augstskolā tika īstenoti 2 zinātniski projekti pilsētas pašvaldībai un Vidzemes reģionam prioritāros pētījumu virzienos, no kuriem viens "Mūžizglītības attīstības pamatnostādņu 2016.-2020. gadam Vidzemes reģionā un tehnoloģiskā risinājuma prototipa izstrāde".
28.01.2016.  vairāk...
zils violets zals  Tiek noslēgts sadarbības memorands ar septiņu novadu pašvaldībām
Šī gada 25. janvārī Vidzemes Augstskolā (ViA) tikās septiņu Vidzemes reģiona novadu pašvaldību pārstāvji, lai noslēgtu sadarbības memorandu ar mērķi attīstīt turpmāko sadarbību starp augstskolu un Amatas, Vecpiebalgas, Jaunpiebalgas, Raunas, Pārgaujas, Priekuļu un Līgatnes novadu.
26.01.2016.  vairāk...
zals Sākusies pieteikšanās Vidzemes Augstskolas Atvērtās universitātes pavasara semestrim
Sākusies pieteikšanās Vidzemes Augstskolas Zināšanu un tehnoloģiju centra (ZTC) pakalpojumam “Atvērtā universitāte”, kas ikvienam interesentam piedāvā iespēju apgūt kādu no Vidzemes Augstskolas (ViA) studiju kursiem. Tā ir iespēja atbilstoši iepriekš iegūtai izglītībai, apgūt zināšanas un prasmes, ko piedāvā ViA studiju programmas šeit pat uz vietas – Valmierā.
21.01.2016.  vairāk...
zals Jāmācās ir nepārtraukti
Straujā tehnoloģiju attīstība un pārmaiņas sabiedrībā cilvēkam liek domāt par pašizaugsmes nozīmi un mūžizglītības jautājumiem. Mūžizglītība ir prasmju, pieredzes un zināšanu apguve visa mūža garumā, un nav šaubu, ka mācīties vajag visos laikos un visos vecumos. Savā darba un studiju pieredzē dalījās Vidzemes Augstskolas Mūžizglītības kursu klausītāja Dina Līte–Zaķe.
12.01.2016.  vairāk...
zals Skolēni aicināti pieteikties zinātniski pētniecisko darbu konkursam
Vidzemes Augstskola aicina Vidzemes reģiona vidējo izglītības iestāžu 10.–12. klašu skolēnus, kuri 2015./2016. mācību gadā ir veikuši pētījumu kādā no zinātnes nozarēm, piedalīties Vidzemes reģiona skolēnu zinātniski pētniecisko darbu konferencē – konkursā. Konference norisināsies 2016. gada 18. martā, darbi konkursam iesniedzami līdz 2016.gada 26. februārim plkst. 9.00.
11.01.2016.  vairāk...
zals Sākusies pieteikšanās 2015./2016.mācību gada centralizēto eksāmenu kārtošanai Vidzemes Augstskolā
Vidzemes Augstskolas Zināšanu un tehnoloģiju centrs sadarbībā ar Latvijas Republikas Izglītības un zinātnes ministrijas Valsts izglītības satura centru piedāvā iespēju kārtot centralizētos vidusskolas eksāmenus vienlaikus ar skolām.
06.01.2016.  vairāk...
zals Izglītība nav sprints, tas ir maratons
Izglītībai ir liela nozīme cilvēka pašapziņas un kompetences celšanā. Jau sen cilvēki ir apzinājušies izglītības vērtību un nepieciešamību nekad nepārstāt mācīties. Izglītības process nebeidzas ar skolas solu, absolvējot vidusskolu vai augstskolu. Arī darba vidē nepieciešams sevi nemitīgi pilnveidot, gūt jaunu pieredzi. Savā pieredzē un ieguvumos dalījās Vidzemes Augstskolas Atvērtās Universitātes klausītājs Kaspars Mednis.
02.12.2015.  vairāk...
zils zals Izstrādāti e-kursi ilgstoši slimojošo apmācībai
Vidzemes Augstskolas (ViA) informācijas tehnoloģiju (IT) speciālisti pabeiguši darbu pie IT apguves tālmācības sistēmas izstrādes, kas veikta projekta "Ilgstoši slimojošo pacientu atgriešana darba tirgū, nodrošinot IKT prasmju apgūšanu" ietvaros. Izstrādātie kursi apgūstami interneta vietnē www.datorprasmes.lv. Primāri kursi veidoti, lai veicinātu sociālās atstumtības riska grupas – ilgstošu hronisko slimību slimnieku – integrēšanos atpakaļ darba tirgū, bet noderēs ikvienam interesentam, kurš vēlas uzlabot savas IT prasmes.
25.11.2015.  vairāk...
zils violets zals Uzņēmēji tiek aicināti piedalīties pētījumā par darba tirgus tendencēm Vidzemē
Lai noskaidrotu Vidzemes reģiona darba tirgus tendences un pieprasītākās profesijas, kompetences un kvalifikācijas, Vidzemes Augstskola sadarbībā ar Valmieras pilsētas pašvaldību izstrādā pētniecības projektu par reģionā piedāvātās izglītības atbilstību darba tirgus pieprasījumam un nodarbinātības prognozēm. Pētījuma rezultāti ļaus Vidzemē izstrādāt vienotu ilgtermiņa izglītības stratēģiju, kas būs atbilstoša darba tirgus pieprasījumam.
23.11.2015.  vairāk...
zils violets Pieredžu apmaiņas darbnīca: kā ieviest un attīstīt inovāciju laboratorijas
Otrdien, 24. novembrī, Rīgā, Raiņa bulvārī 2-3 (mācību centra Latconsul telpās) no plkst. 11:15 līdz 14:30 notiks starptautiska pieredžu apmaiņas darbnīca par inovāciju principu ieviešanu izglītībā, aktuālo situāciju un attīstības iespējām Latvijā.
20.11.2015.  vairāk...
zils zals Jaunāko apmācību tehnoloģiju diena reģionos – aicināts ikviens interesents
Šī gada 9. novembrī Saldū un 26. novembrī Alūksnē ikviens interesents aicināts uz "Apmācību tehnoloģiju dienu". Pasākuma ietvaros būs iespēja izzināt jaunākās tehnoloģiju iespējas - bezmaksas rīkus internetā, kas palīdz mācību procesā.
05.11.2015.  vairāk...
zals Konference Vidzemes Augstskolā pulcē 250 pedagogu no visas Latvijas
Piektdien, 30. oktobrī, Vidzemes Augstskolā (ViA) jau sesto reizi norisinājās konference - praktiskais seminārs pedagogiem „Vidzemes Augstskola: sadarbības partneris izglītībā”. Šī gada konferences tēma bija „Mūsdienu pedagogs un jaunietis – izaicinājumi un iespējas kvalitatīva mācību procesa nodrošināšanā”. Konferencē piedalījās 250 pedagogi, pārstāvot ne tikai Vidzemes, bet arī Latgales, Zemgales un Kurzemes reģiona izglītības iestādes.
03.11.2015.  vairāk...
zals Vidzemes Augstskolā 30. oktobrī norisināsies konference - praktiskais seminārs pedagogiem
Vidzemes Augstskolā (ViA) piektdien, 30. oktobrī, norisināsies konference – praktiskais seminārs pedagogiem „Vidzemes Augstskola: sadarbības partneris izglītībā”. Šī gada konferences tēma ir „Mūsdienu pedagogs un jaunietis – izaicinājumi un iespējas kvalitatīva mācību procesa nodrošināšanā”. Lai papildinātu savas zināšanas un gūtu jaunu praktisku pieredzi turpmākajam darbam, konferencē piedalīsies 250 pedagogu, pārstāvot ne tikai Vidzemes, bet arī Latgales, Zemgales un Kurzemes reģiona izglītības iestādes.
28.10.2015.  vairāk...
zals Vidzemes Augstskola aicina uz konferenci - praktisko semināru pedagogiem par izglītības aktualitātēm mūsdienās
Vidzemes Augstskolā (ViA) norisināsies konference – praktisks seminārs pedagogiem „Vidzemes Augstskola: sadarbības partneris izglītībā”. Šā gada konference noritēs 30. oktobrī, un tās tēma ir „Mūsdienu pedagogs un jaunietis – izaicinājumi un iespējas kvalitatīva mācību procesa nodrošināšanā”. Konference tiek rīkota jau sesto gadu ar mērķi sniegt iespēju pedagogiem papildināt savas zināšanas un gūt jaunu praktisku pieredzi turpmākajam darbam.
21.09.2015.  vairāk...
zals Uzsākts zinātniskais projekts mūžizglītības jomas attīstībai
Lai risinātu Valmieras pilsētas pašvaldības identificētos problēmjautājumus pilsētas attīstības veicināšanā mūžizglītības jomā, no 2015. gada septembra līdz decembrim tiek īstenots zinātniskais projekts mūžizglītības jomas attīstībai. Projektu finansē Valmieras pilsētas pašvaldība zinātnisko grantu konkursa Vidzemes Augstskolā ietvaros.
18.09.2015.  vairāk...
zals Pilnveido sevi, apgūsti mūžizglītības kursus Vidzemes Augstskolā!
Aicinām apgūt valodu kursus, mūžizglītības kursus vai arī klausīties kādu no interesējošiem studiju kursiem kopā ar Vidzemes Augstskolas studentiem. Nenokavē pieteikšanās termiņus!
04.09.2015.  vairāk...
zils zals Vidzemes Augstskola paraksta sadarbības līgumu ar Transporta un sakaru institūtu
Lai tiktu veicināta un sekmēta zinātniskā darbība, studiju saturs un kvalitāte, un inovāciju joma augstākās izglītības iestāžu darbībā, Vidzemes Augstskolas (ViA) rektors Gatis Krūmiņš un Transporta un sakaru institūta (TSI) rektors Igors Graurs 27. augustā tikās klātienē, lai parakstītu sadarbības līgumu.
31.08.2015.  vairāk...
zals Ieteikumi augstākās izglītības iestādēm par darbu ar trešo valstu valstspiederīgajiem - studentiem
Latvijas Augstskolu un koledžu mūžizglītības asociācijas (LAKMA) un biedrības "Patvērums „Drošā māja"" realizētā Eiropas trešo valstu valstspiederīgo integrācijas fonda projekta "Starpinstitucionālās un starpprofesionālās sadarbības pilnveidošana darbam ar trešo valstu pilsoņiem" (Granta līgums Nr. IF/2013/3/4) ietvaros apkopots metodiskais materiāls.
30.07.2015.  vairāk...
zils violets zals Vidzemes Augstskola iekļauta Latvijas zinātnisko institūciju reģistrā
Ar 2015. gada jūliju Vidzemes Augstskola (ViA) ir iekļauta Latvijas zinātnisko institūciju reģistrā. Zinātniskas institūcijas statuss ievērojami paplašinās augstskolas turpmākās attīstības iespējas, ļaus piesaistīt pašmāju un ārvalstu zinātniekus, kā arī vairāk iesaistīties dažādos pētnieciskajos un attīstības projektos.
24.07.2015.  vairāk...
violets Turpinās darbs pie projekta ieceres Rubenē
Turpinot darbu pie projekta ieceres “Rubenes kultūrvēsturiskā centra ilgtspējīga attīstība”, 13. jūlijā Kocēnu novadā notika projekta partneru tikšanās. Sapulcē piedalījās Kocēnu novada domes, Rubenes evaņģēliski luteriskā draudzes, Vidzemes Augstskolas Zināšanu un tehnoloģiju centra un Lutera akadēmijas pārstāvji, kā arī sadarbības partneri no Upsalas Universitātes Gotlandes kampusa un Tallinas Tehnoloģiju universitātes.
16.07.2015.  vairāk...
violets Vidzemes Augstskola paraksta sadarbības līgumu ar Valmieras Mākslas vidusskolu
Šī gada 9. jūlijā Vidzemes Augstskolas (ViA) rektors Gatis Krūmiņš un Valmieras Mākslas vidusskolas direktors Edgars Bogdāns parakstīja sadarbības līgumu ar mērķi stiprināt un attīstīt sadarbību starp abām izglītības iestādēm.
14.07.2015.  vairāk...
zils violets zals Apmeklētāju pieņemšanas laiks vasarā
Sākot ar 1.jūliju līdz 25.augustam Vidzemes Augstskolas Zināšanu un tehnoloģiju centra (T210 telpā, Tērbatas ielā 10, Valmierā) apmeklētāju pieņemšanas laiks ir no plkst. 8:00 līdz plkst. 14:00! Pārējā laikā aicinām sazināties rakstot uz e-pastu ztc@va.lv!
30.06.2015.  vairāk...
violets Noslēgs sadarbības līgums ar Klaipēdas un Venēcijas Universitāti
Šī gada 16. jūnijā Klaipēdā notika svinīgā sadarbības līguma ar Klaipēdas un Venēcijas Universitāti par dubultgrāda un kopīgā grāda maģistra studiju programmu slēgšanas ceremonija. Šī vienošanās par dubultā grāda starptautisko maģistra programmu Starptautiskā tūrisma pasākumu vadība (International Tourism Event Management, ITEM) nostiprina partneru loku, un paplašina Vidzemes Augstskolas studentiem iespēju gūt prasmes un pieredzi starptautiskā vidē.
25.06.2015.  vairāk...
zils ZTC pārstāv ViA Tehnoloģisko augstskolu konsorcija sēdē
9. jūnijā ZTC direktors K.Osis, Tehnoloģisko projektu vadītāja Zane Ābelīte-Medne un lektors Valdis Zaķis pārstāvēja Vidzemes Augstskolu Latvijas Tehnoloģisko universitāšu un augstskolu konsorcija darba grupas sēdē, kas norisinājās Rīgas Tehniskajā universitātē (LLU) Rīgā.
10.06.2015.  vairāk...
zils violets Noslēgusies pirmā BizLAB sezona
28. maijā notika Vidzemes Augstskolas (ViA) Zināšanu un tehnoloģiju centra (ZTC) iniciatīvas “Biznesa izmēģinājumu laboratorija” (BizLAB) noslēguma pasākums. Tajā savas biznesa idejas prezentēja topošie uzņēmēji no Vidzemes Augstskolas, kā arī viesi no Pērnavas. Astoņas topošo uzņēmēju komandas uzstājās ar trīs minūšu garām biznesa ideju prezentācijā.
05.06.2015.  vairāk...
zils violets Topošie uzņēmēji Vidzemes Augstskolā prezentēs biznesa idejas
Ceturtdien, 28. maijā, plkst. 12:00 Vidzemes Augstskolā T121 auditorijā (Tērbatas ielā 10) notiks Vidzemes Augstskolas (ViA) Zināšanu un tehnoloģiju centra (ZTC) iniciatīvas “Biznesa izmēģinājumu laboratorija” (BizLAB) noslēguma pasākums. Tajā savas biznesa idejas prezentēs topošie uzņēmēji no Vidzemes Augstskolas, kā arī viesi no Pērnavas.
18.05.2015.  vairāk...
zils violets zals Tiekamies Vidzemes uzņēmēju dienās!
15. un 16. maijā Vidzemes Augstskola (ViA) un ViA Zināšanu un tehnoloģiju centrs (ZTC) piedalīsies Vidzemes lielākajā izstādē-gadatirgū „Vidzemes Uzņēmēju dienas 2015”. ViA stendu meklē Valmieras kultūras centra zālē (Rīgas iela 10, Valmiera) uz lielās skatuves. Tiekamies!
13.05.2015.  vairāk...
zils Valmierā diskutēs par jauno tehnoloģiju ietekmi uz izglītības procesu
19. maijā Valmieras Kultūras centrā (Rīgas iela 10) norisināsies Augstākās izglītības forums, kurā diskutēs par jauno tehnoloģiju ietekmi uz izglītības procesu. Forumā „Nākotnes tehnoloģiskie izaicinājumi izglītībā” piedalīsies viedokļu līderi – augstākās un vidējās izglītības pārstāvji, kā arī eksperti, kas pārstāv informācijas un komunikācijas tehnoloģiju (IKT) nozari, kā arī darba devēji, lai apzinātu izaicinājumus, kurus izglītībai izvirza tehnoloģiju attīstība. Diskusiju moderēs jauno tehnoloģiju žurnālists Juris Kaža.
13.05.2015.  vairāk...
zils violets Rubenes kultūrvēsturiskā centra attīstības veicināšanas nolūkā apmeklē Gotlandi
Ņemot vērā to, ka Kocēnu novada dome, Rubenes evaņģēliski luteriskā draudze, Vidzemes Augstskola un Lutera akadēmija parakstījusi nodomu protokolu un vienojusies par savstarpēju sadarbību Rubenes kultūrvēsturiskā centra ilgtspējīgā attīstībā, sekmējot dažādas kultūras, izglītības, ekonomisko un sociālo aktivitāšu īstenošanu, kas nodrošinātu teritorijas kultūrvēsturiskā mantojuma saglabāšanu, un turpinot iesāktās aktivitātes, no 4. līdz 9. maijam uz Visbiju Gotlandē devās iesaistīto partneru delegācija.
11.05.2015.  vairāk...
zils violets Projekta INNOLABS vizīte Nīderlandē
ViA pārstāvji pieredzes braucienā viesojās septiņās dažādās inovāciju laboratorijās Nīderlandē, lai pārņemtu labo praksi un pieredzi šāda veida laboratoriju izveidošanā un darbībā.
08.05.2015.  vairāk...
zals  Augstskolās pilnveido sadarbību ar studējošajiem trešo valstu pilsoņiem
ViA ZTC Mūžizglītības projektu vadītāja Agnese Špūle š.g. 8. - 10. aprīlī piedalījās mācībās par Augstskolu un koledžu pedagoģiskā un administratīvā personāla kompetences uzlabošanu darbam ar trešo valstu valstspiederīgajiem. Mācības norisinājās viesu namā “Turbas” projekta „Starpinstitucionālās un starpprofesionālās sadarbības pilnveidošana darbam ar trešo valstu pilsoņiem” ietvaros.
15.04.2015.  vairāk...
zils violets Vidzemes Augstskola iepazīstinās ar zinātnes un pētniecības rezultātiem
Otrdien, 14. aprīlī plkst. 10:00, Tērbatas ielā 10 notiks 8. Vidzemes Augstskolas (ViA) zinātniski praktiskais seminārs, kurā augstskolas docētāji prezentēs aktuālos zinātnes un pētniecības rezultātus. Īpaša uzmanība seminārā tiks veltīta zinātnes un pētniecības projektiem, kas īstenoti ar Valmieras pilsētas pašvaldības atbalstu. Semināra darba kārtībā ir iekļautas pētījumu arī prezentācijas, kas veltītas ekonomiskās emigrācijas debates aizsākumam Latvijā un Kremļa komunikācijas stratēģijai.
13.04.2015.  vairāk...
30.03.2015.  vairāk...
zals Apgūsti norvēģu valodu!
Pavasaris ir īstais laiks apgūt, ko jaunu! Piesakies norvēģu valodas kursiem. Norvēģu valoda bez priekšzināšanām (60 akad.st., lektore Vineta Vintere) Apmācību laiks: no 2015.gada aprīļa vidus. Norises laiks: otrdienās un ceturtdienās (plkst.17:30 -19:10)
30.03.2015.  vairāk...
zils violets zals Vidzemes Augstskola kopā ar Valkas pašvaldību veidos starptautisku studiju centru
Vidzemes Augstskolas (ViA) rektors Gatis Krūmiņš un Valkas novada domes priekšsēdētājs Vents Armands Krauklis šodien parakstīja līgumu, kas nākotnē paredz veidot starptautisku studiju centru, izmantojot Valkas pašvaldības iestrādes un projektus, kas veikti sadarbībā ar Latvijas-Igaunijas institūtu. Līgums paredz sadarbību arī vairākos citos virzienos, iesaistoties ES struktūrfondu, Latvijas-Igaunijas pārrobežu sadarbības un citu projektu īstenošanā.
25.03.2015.  vairāk...
zils violets Latvijas skolēnu zinātniskajā konferencē Vidzemes reģionu pārstāvēs 47 darbi
Latvijas 39.skolēnu zinātniskās konferences 3. posmā, kas norisināsies no 2015.gada 24. līdz 26.aprīlim Rīgā, pārstāvēt Vidzemes reģionu tiek virzīti 47 zinātniski pētnieciskie darbi – puse no reģionālajā konferencē pārstāvētajiem darbiem. Konkursam izvirzītie darbi izstrādāti 2014./2015.mācību gada laikā kādā no 19 zinātnes nozarēm un tos izstrādājuši 56 skolēni no 11 Vidzemes reģiona skolām.
25.03.2015.  vairāk...
zils violets 20. martā - Vidzemes reģiona skolēnu zinātniski pētniecisko darbu konference
Piektdien, 20. martā, no plkst.11:30 Vidzemes Augstskolā (Cēsu ielā 4) un Valmieras Pārgaujas ģimnāzijā (Zvaigžņu ielā 4) norisināsies Vidzemes reģiona skolēnu zinātniski pētniecisko darbu konference-konkurss. Tajā ar 96 darbu prezentācijām piedalīsies 110 dalībnieki no 15 Vidzemes reģiona skolām.
17.03.2015.  vairāk...
zils violets zals 17. martā - ZTC pilnveides diena
2015. gada 17. martā Zināšanu un tehnoloģiju centra (ZTC) darbinieki piedalās Igaunijas-Latvijas pārrobežu sadarbības programmas 2014-2020 seminārā/darbnīcā "Integrētais darba tirgus", kas norisinās Valgā, Igaunijā. Nepieciešamības gadījumā ar ZTC var sazināties pa mob. tālr. 28374150 vai rakstot uz ztc@va.lv! Atvainojamies par sagādātajām neērtībām!
13.03.2015.  vairāk...
zils ZTC pārstāv ViA Tehnoloģisko augstskolu konsorcija sēdē
Piektdien, 6. martā Zināšanu un tehnoloģiju cetra darbinieki pārstāvēja Vidzemes Augstskolu Latvijas Tehnoloģisko universitāšu un augstskolu konsorcija darba grupas sēdē, kas norisinājās Latvijas Lauksaimniecības universitātē (LLU) Jelgavā. Tika apspriesti dažādi aktuāli jautājumi - darba grupas izveide zinātņu nozaru klasifikācijas papildināšanai, konsorcija gada pārskats, mājas lapas izveide un citi.
09.03.2015.  vairāk...
zils violets BizLAB aicina pārbaudīt savu biznesa ideju!
Tev ir biznesa ideja, bet neesi drošs par tās dzīvotspēju, tev trūkst zināšanu uzņēmējdarbībā un tās plānošanā vai īsti nezini, ar ko sākt un kam prasīt padomu? Biznesa izmēģinājumu laboratorija (BizLAB) ir īstā vieta, kur papildināt savas prasmes un zināšanas, gūt pārliecību un mentoru vadībā pārbaudīt savas idejas dzīvotspēju! ViA studenti vai studentu komandas (līdz 5 dalībniekiem), kuriem ir sava biznesa ideja, aicināti līdz līdz 2015. gada 3. martam plkst. 23:59 reģistrēties dalībai BizLAB.
24.02.2015.  vairāk...
zils violets Notiks Vidzemes reģiona skolēnu zinātniski pētniecisko darbu konference
2015.gada 20.martā Vidzemes Augstskolā, Cēsu ielā 4, un Valmieras Pārgaujas ģimnāzijā, Zvaigžņu ielā 4 norisināsies Vidzemes reģiona skolēnu zinātniski pētniecisko darbu konference. Konferences sākums – plkst. 11:30 Vidzemes Augstskolā. Konferences dalībnieku vēlme piedalīties konkursā jāapliecina līdz 2015. gada 3. martam.
23.02.2015.  vairāk...
zils violets BizLAB Picu pēcpusdiena
17. februārī Vidzemes Augstskolas Zināšanu un tehnoloģiju centrs (ZTC) aicināja studentus uz Picu pēcpusdienu, kur neformālā gaisotnē iepazīstināja ar dažādām ZTC iecerēm, galvenokārt Biznesa izmēģinājumu laboratroiju (BizLAB) - platformu ViA studentu biznesa ideju atbalstam un tirgus izpētei pirms uzņēmējdarbības uzsākšanas. Klātesošos iedvesmoja gan ZTC komanda, gan BizLAB mentori, gan Valmieras Biznesa un inovāciju inkubatora vadītāja Elīna Leimane.
18.02.2015.  vairāk...
zils violets Aicinām uz Picu pēcpusdienu Biznesa izmēģinā
Tev ir biznesa ideja, bet neesi drošs par tās dzīvotspēju? Piereģistrē dalību (http://ej.uz/bil-pica) Ja Tev ir ideja, piereģistrē arī to! Picu pēcpusdienā atrodi domu biedrus un uzklausi viedokļus – par picu būs padomāts. Mentoru un dažādu speciālistu vadībā uzsāc savas idejas pārbaudi!
11.02.2015.  vairāk...
zils Vidzemes Augstskolā notiks ekspertu diskusija par meža nozares nozīmi reģionos un Latvijas konkurētspēju
Šī gada 4.februārī plkst. 11.00 Valmierā, Vidzemes Augstskolā Cēsu ielā 4 Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kamera (LTRK) kopā ar Latvijas Kokrūpniecības federāciju (LKF) un Vidzemes Augstskolu (ViA) rīkos ekspertu diskusiju „Meža nozare un Latvijas ekonomiskā neatkarība”.
27.01.2015.  vairāk...
zals Iespēja kārtot centralizētos eksāmenus Vidzemes Augstskolā
Vidzemes Augstskolas Zināšanu un tehnoloģiju centrs aicina pieteikties centralizēto eksāmenu kārtošanai personas, kas jau ieguvušas atestātu par vispārējo vidējo izglītību vai diplomu par profesionālo vidējo izglītību un kuras vēlas kārtot eksāmenu, lai saņemtu vispārējās vidējās izglītības sertifikātu, kas nepieciešams kā konkursa atlases kritērijs uzņemšanai augstākās izglītības programmās.
19.01.2015.  vairāk...
zals Vidzemes Augstskola aicina papildināt svešvalodu zināšanas
Vidzemes Augstskolas Zināšanu un tehnoloģiju centrs aicina ikvienu papildināt svešvalodu zināšanas. Angļu, vācu un norvēģu valodas kursi interesentiem gan ar priekšzināšanām, gan bez priekšzināšanām sāksies 28. un 29.janvārī, un turpināsies līdz maijam un jūnijam. Samaksu var dalīt divās vai trijās daļās. Kursus pasniegs kvalificēti augstskolas mācībspēki ar ilgu pieredzi un mācību metodiku, kas nodrošina gan vārdu krājumu un sarunvalodas iemaņas, gan gramatikas zināšanas. Angļu valodu pasniegs lektores Madara Mennika un Santa Laurīte, vācu valodu lektore Everita Groševa, norvēģu valodu - lektore Vineta Vintere.
08.01.2015.  vairāk...
Uzsākts projekts ilgstoši slimojošo pacientu IT prasmju apguvei
Ar starptautiska mēroga tikšanos uzsākts projekts „Ilgstoši slimojošo pacientu atgriešana darba tirgū, nodrošinot IKT prasmju apgūšanu”, kura mērķis ir veicināt ilgstošu hronisko slimnieku integrēšanos atpakaļ darba tirgū un sabiedrībā, slimošanas un rehabilitācijas laikā motivējot un palīdzot apgūt darba tirgū nepieciešamās IT prasmes.
14.10.2014.  vairāk...
Vidzemes Augstskola aicina ikvienu interesentu uz bezmaksas apmācību kursu uzņēmējdarbībā
Vidzemes Augstskola (ViA) sadarbībā ar Latvijas Investīciju un attīstības aģentūru Valmierā rīko kārtējo bezmaksas apmācību kursu „Kļūsti par uzņēmēju 5 dienās”, kurā aicināti pieteikties visi, kas apsver iespēju uzsākt uzņēmējdarbību vai tikko to ir uzsākuši. Īpaši tiek gaidīti interesenti, kuriem nav priekšzināšanu šajā jomā, jo apmācību laikā uzsvars tiks likts uz to, kā savu, varbūt pat visneprātīgāko, biznesa ideju noformulēt, uzņemties iniciatīvu, piesaistīt finansējumu uzņēmējdarbības uzsākšanai un īstenot to tālāk. Mācības notiks divās grupās no 3. līdz 22. novembrim un no 10. līdz 28. novembrim.
03.10.2014.  vairāk...
Konference - praktisks seminārs pedagogiem
Vidzemes Augstskolas Zināšanu un Tehnoloģijas centrs 30.oktobrī aicina uz 5. pedagogu konferenci - semināru „Vidzemes Augstskola: sadarbības partneris izglītībā”, ar tēmu „Veselīgas izglītības nozīme mūsdienās”.
02.10.2014.  vairāk...
Bezmaksas apmācību kurss „Kļūsti par uzņēmēju 5 dienās” Valmierā
Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra sadarbībā ar Vidzemes Augstskolu (ViA) no 22. aprīļa līdz 13. maijam Valmierā organizē bezmaksas apmācību kursu „Kļūsti par uzņēmēju 5 dienās”. Kursa laikā dalībnieki iegūs zināšanas un prasmes par biznesa un mārketinga plānu izstrādi, biznesa attīstības scenārijiem, efektīvākajām biznesa analīzes un lēmumu pieņemšanas metodēm, lai spētu sekmīgi piesaistīt investorus un potenciālos klientus.
11.04.2014.  vairāk...
Vieslekcijā "Neatkarības karš (1918-1920) un komunistu režīms Latvijā" stāstīs par aplūkojamā vēstures posma notikumu dažādo interpretāciju
29. janvārī plkst. 11.00 Vidzemes Augstskolā ar vieslekciju "Neatkarības karš (1918-1920) un komunistu režīms Latvijā" viesosie Dr. hist. Jānis Šiliņš. Lekcijā tiks aplūkots jautājums par to, vai Latvijas Neatkarības karš ir adekvātākais jēdziens, ar kuru apzīmēt 1918.-1920. gada notikumus Latvijā? Kādēļ Latvijā izveidojās komunistu režīms un kādēļ tas tik ātri sabruka? Vai Latvijā šajā laikā risinājās pilsoņu karš?"
21.01.2014.  vairāk...
Augstskolā notiks 3. Vidzemes reģiona angļu valodas olimpiāde vidusskolēniem
23. janvārī Vidzemes Augstskolā norisināsies 3. Vidzemes reģiona angļu valodas olimpiāde, kurā savas zināšanas un prasmes starp vienaudžiem vispusīgi varēs pārbaudīt 11. - 12. klašu skolēni. Olimpiādes mērķis ir veicināt izglītojamo interesi par svešvalodām, pilnveidot saskarsmes kultūru, kā arī attīstīt patstāvīgās izzināšanas prasmes.
21.01.2014.  vairāk...
Vēstures skolotājiem un ikvienam interesentam
18.decembrī plkst. 11.00 aicinām ikvienu interesentu uz lekciju-diskusiju „Latvijas neatkarības iegūšana (1918.-1920.) Igaunijas, Lietuvas un Polijas faktors”, lektors Dr.hist. Ēriks Jēkabsons. Lekcija notiks C 217.auditorijā, bibliotēkas 2.stāvā.
11.12.2013.  vairāk...
Piedāvājam kursu "Emocionālā inteliģence. Individuālā un organizāciju perspektīva ".
Emocionālā inteliģence (EI) ir indivīda navigācijas sistēma, kas apvieno emocionālo un intelektuālo gudrību. Šī sistēma ļauj indivīdam orientēties un gūt panākumus sociālajā vidē. EI ir unikāli iekšējie resursi, kurus ir iespējams attīstīt, izmantojot tradicionālas un netradicionālas pieejas.
22.11.2013.  vairāk...
Aicinām pieteikties Pasīvo ēku Amatnieku kursiem!
Biedrība „Passive House Latvija” sadarbībā ar Vides Investīciju fondu un Vidzemes Augstskolu piedāvā apmeklēt Pasīvo ēku Amatnieku kursu, kas notiks Vidzemes Augstskolā 27.- 29.novembrī.
29.10.2013.  vairāk...
Pedagogu rudens konference ir klāt!
Vidzemes Augstskolas Mūžizglītības centrs 31.oktobrī un 1.novembrī aicina uz pedagogu konferenci-praktisku semināru „Vidzemes Augstskola: sadarbības partneris izglītībā”, kas šogad notiks jau ceturto reizi. Arī šogad konference tiek organizēta sadarbībā ar Valmieras Pārgaujas ģimnāziju.
22.10.2013.  vairāk...
Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra sadarbībā ar Vidzemes Augstskolu organizē apmācību kursu „Kļūsti par uzņēmēju 5 dienās”
Lai paaugstinātu topošo uzņēmēju kompetenci, iesaistot apmācībās pēc iespējas lielāku studentu vai citu biznesa ideju autoru skaitu, Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra projekta „Inovatīvas uzņēmējdarbības motivācijas programma” ietvaros Vidzemes reģionā organizē bezmaksas apmācību kursu „Kļūsti par uzņēmēju 5 dienās”. Kursu līdzfinansē Eiropas Reģionālās attīstības fonds un Eiropas Savienība.
04.09.2013.  vairāk...
Citāda izglītība – nākotnes nepieciešamība bērniem, vecākiem un sabiedrībai
Aicinām vecākus, pedagogus un citus interesentus sestdien, 11. maijā no plkst. 11.00 līdz 16.00 uz alternatīvo izglītību forumu „Citāda izglītība – nākotnes nepieciešamība bērniem, vecākiem un sabiedrībai”, kurā visiem interesentiem būs iespēja tikties ar dažādu alternatīvās izglītības virzienu speciālistiem un paust savu viedokli par citādas izglītības iespējām, diskutēt un uzdot jautājumus.
09.05.2013.  vairāk...
Ziema – labākais laiks, lai gūtu jaunas zināšanas un pieredzi jaunām izvēlēm!
Vidzemes Augstskolas Mūžizglītības centrs sadarbībā ar „Vidzemes valdorfizglītības atbalsta biedrību” no 9.februāra piedāvā vecākiem, pedagogiem un citiem interesentiem divpadsmit semināru ciklā izzināt dažādus jautājumus, kas saistīti ar cilvēka, īpaši bērna, attīstības jautājumiem, izglītības vērtībām, cilvēka attīstības cikliem, ritma spēku, dažādām maņām un to kopšanu, veselīgu izglītību un audzināšanu, kā arī ar valdorfizglītības pamatnostādnēm un metodēm sākot no pirmsskolas līdz pat vidusskolas noslēgumam.
29.01.2013.  vairāk...
Seminārs vēstures skolotājiem un interesentiem
Trešdien, 23. janvārī, plkst. 10.30 Vidzemes Augstskolā (ViA) Cēsu ielā 4, C 304. auditorijā sadarbībā ar Vēstures izglītības izpētes biedrību notiks Vidzemes reģiona vēstures skolotāju lekcija „Laimes stratēģijas un ko no tām vajadzētu mācīties politiķiem”. Semināru vadīs ViA docents Dr.sc.pol. Visvaldis Valtenbergs.
21.01.2013.  vairāk...
Vidzemes Augstskolā notiks 2. Vidzemes reģiona olimpiāde angļu valodā 11.-12. klasēm
Trešdien, 23.janvārī Vidzemes Augstskolā otro reizi notiks Vidzemes reģiona olimpiāde angļu valodā 11.-12. klasēm. Olimpiādē piedalīsies skolēni no Valmieras pilsētas, Rūjienas, Gulbenes, Limbažu, Cēsu, Smiltenes un Valkas novadiem. Olimpiādē piedalās 5 labākie izglītojamie no katra novada.
17.01.2013.  vairāk...
Iespēja kārtot centralizētos eksāmenus Vidzemes Augstskolā
Vidzemes Augstskolā ir iespēja kārtot centralizētos eksāmenus latviešu, angļu, vācu, franču un krievu valodā, vēsturē un matemātikā, tiem, kas jau ieguvuši vidējo izglītību un nav kārtojuši nepieciešamos eksāmenus vai vēlas uzlabot centralizēto eksāmenu rezultātu.
15.01.2013.  vairāk...
Vidzemes Augstskolā konference skolotāju pedagoģisko prasmju pilnveidošanai
Vidzemes Augstskolas Mūžizglītības centrs aicina uz pedagogu konferenci-praktisku semināru „Vidzemes Augstskola: sadarbības partneris izglītībā”, kas notiks 1. un 2. novembrī. Konference tiek organizēta trešo reizi, šogad sadarbībā ar Valmieras Pārgaujas ģimnāziju.
16.10.2012.  vairāk...
Vadības spēle profesionālai pilnveidei
No 2012. gada 20. līdz 23. novembrim (10:00 - 18:00) Vidzemes Augstskolā (ViA) norisināsies starptautiska uzņēmējdarbības vadības spēle „Management Simulation”. Interaktīvās sacensības dod iespēju pilnveidot uzņēmuma vadības prasmes, darbu komandā, stratēģisko plānošanu, radošumu un angļu valodas zināšanas.
08.10.2012.  vairāk...
Seminārs vēstures skolotājiem un interesentiem
Trešdien, 10.oktobrī, plkst. 13.00 Vidzemes Augstskolā (ViA) Cēsu ielā 4, C 305. auditorijā sadarbībā ar Vēstures izglītības izpētes biedrību notiks Vidzemes reģiona vēstures skolotāju lekcija – radoša saruna „Aktualitātes vēstures pētījumos Latvijas vēstures zinātnē”. Semināru vadīs vēsturnieki Dr.habil.hist. Inesis Feldmanis, Dr.habil.hist. Antonijs Zunda, Dr.habil.hist. Aivars Stranga.
04.10.2012.  vairāk...
Atvērtā universitāte – iespēja pašiem noteikt savu studiju plānu
Vidzemes Augstskolas Mūžizglītības centra (ViA MC) pakalpojums Atvērtā universitāte interesentiem piedāvā iespēju pieteikties kādam no Vidzemes Augstskolas (ViA) studiju programmu kursiem, kuru laikā ikvienam ar atbilstošu izglītību ir iespēja apgūt zināšanas un prasmes, ko ikdienā iegūst ViA studenti.
26.07.2012.  vairāk...
ViA MC pieņemšanas laiks vasarā
Vidzemes Augstskolas Mūžizglītības centra pieņemšanas laiks vasarā no 1. jūlija līdz 24. augustam ir no plkst. 9.00 līdz 14.00.
02.07.2012.  vairāk...
Seminārs vēstures skolotājiem un interesentiem
Trešdien, 13.jūnijā, plkst. 11.00 Vidzemes Augstskolā (ViA) Cēsu ielā 4, C 310. auditorijā sadarbībā ar Vēstures izglītības izpētes biedrību notiks Vidzemes reģiona vēstures skolotāju lekcija – radoša saruna „Kulturālas tuvināšanas ar PSRS tautām biedrība (1929. – 1940.): PSRS ,,kultūrdiplomātija,, Latvijā”. Semināru vadīs vēsturnieks Bonifācijs Daukšts.
04.06.2012.  vairāk...
Vidzemes Augstskolā tiksies valsts augstskolu mūžizglītības koordinatori
Ceturtdien, 24. maijā, Vidzemes Augstskolā (ViA) tiks atklāta pirmā valsts augstskolu pieaugušo, tālākizglītības, mūžizglītības centru darbinieku tikšanās.
24.05.2012.  vairāk...
Seminārs vēstures skolotājiem
Trešdien, 16. maijā, plkst. 10.00 Vidzemes Augstskolā (ViA) Cēsu ielā 4, C 229. auditorijā sadarbībā ar Vēstures izglītības izpētes biedrību notiks Vidzemes reģiona vēstures skolotāju seminārs – diskusija „Novadam veltīts pētījums: saturs, specifika”.
09.05.2012.  vairāk...
Video: seminārs par mantiskā stāvokļa deklarācijas aizpildīšana
23. aprīlī Vidzemes Augstskolas Mūžizglītības centrs sadarbībā ar Valsts ieņēmuma dienestu (VID) organizēja semināru „Fizisko personu mantiskā stāvokļa un nedeklarēto ienākumu deklarēšanas likuma piemērošana un mantiskā stāvokļa deklarācijas aizpildīšana”. Video ieraksts no semināra par mantiskā stāvokļa deklarācijas aizpildīšanu lejupielādējams šeit.
07.05.2012.  vairāk...
Vidzemes Augstskolā aicināti diskutēt vēstures interesenti
Trešdien, 18. aprīlī, plkst. 11.00 Vidzemes Augstskolā (ViA) Cēsu ielā 4, C 114. auditorijā sadarbībā ar Vēstures izglītības izpētes biedrību notiks Vidzemes reģiona vēstures skolotāju seminārs – diskusija „Pirmā pasaules kara bēgļi: Latvijas piemērs”.
17.04.2012.  vairāk...
Vidzemes Augstskolā bezmaksas seminārs par mantiskā stāvokļa deklarācijas aizpildīšanu
Pirmdien, 23. aprīlī, plkst. 17.30 Vidzemes Augstskolas (ViA) konferenču zālē Vidzemes Augstskolas Mūžizglītības centrs (ViA MC) sadarbībā ar Valsts ieņēmuma dienestu (VID) organizē semināru „Fizisko personu mantiskā stāvokļa un nedeklarēto ienākumu deklarēšanas likuma piemērošana un mantiskā stāvokļa deklarācijas aizpildīšana”.
13.04.2012.  vairāk...
Iegriež dālijziedu arbūzā
Dekoratīvā dārzeņu un augļu griešana jeb karvings ir Marinas Berinadas vaļasprieks un arī bizness. Viņa senu Taizemes tradicionālās mākslas veidu palīdz apgūt interesentiem. “Druva” Marinu Berinadu un kursantes satika Valmierā, Vidzemes Augstskolas Mūžizglītības centrā, kur bieži notiek dažādas praktiskas un teorētiskas nodarbības, kas pulcē daudzus interesentus, bet karvinga kursi ir jaunums.
10.04.2012.  vairāk...
Vidzemes Augstskolas Mūžizglītības centrs piedāvā jaunas izglītības iespējas
Vidzemes Augstskolas Mūžizglītības centrs piedāvā jaunu kursu ciklu „Radošā un garīgā pilnveide”, kas ietver kursus personības attīstībai, radot iespēju atklāt sevī jaunus talantus.
19.03.2012.  vairāk...
Centralizēto eksāmenu kārtošana Vidzemes Augstskolā
Vidzemes Augstskolas Mūžizglītības centrs aicina pieteikties centralizēto eksāmenu kārtošanai
19.03.2012.  vairāk...
Vidzemes Augstskolas Mūžizglītības centrs aicina uz semināru „Izmaiņas gada pārskata un UIN deklarācijas par 2011.gadu sagatavošanā”
Interneta žurnāls iFinanses.lv kopā ar pieredzējušo praktiķi, vairāku publikāciju un grāmatu autoru Aivaru Ludboržu aicina uz semināru par gada pārskatu sagatavošanas un UIN deklarācijas sagatvošanas procesiem.
20.02.2012.  vairāk...
Kļūsti par studiju kursa klausītāju!
Vidzemes Augstskolas Mūžizglītības centrs (VMC) aicina interesentus pieteikties kādam no Vidzemes Augstskolas (ViA) studiju programmu kursiem, kuru laikā ikvienam interesentam ar atbilstošu izglītību ir iespēja apgūt prasmes un zināšanas, ko, specializējoties konkrētās jomās, ikdienā iegūst Vidzemes Augstskolas studenti.
02.02.2012.  vairāk...
Konference - praktisks seminārs pedagogiem "Vidzemes Augstskola: sadarbības partneris izglītībā"
Turpinot 2010. gada rudenī iesākto, arī šogad Vidzemes Mūžizglītības centrs aicina uz pedagogu konferenci - praktisku semināru „Vidzemes Augstskola: sadarbības partneris izglītībā”, kas notiks 27. un 28. oktobrī.
14.10.2011.  vairāk...
Izglītības iespējas bezdarbniekiem Vidzemes Augstskolā
Vidzemes Mūžizglītības centrs turpina sadarbību ar Nodarbinātības valsts aģentūru (NVA), piedāvājot bezdarbniekiem un darba meklētājiem iespēju apgūt valodas, datorzinības, uzņēmējdarbības kursus, kā arī datorprasmes grāmatvedībā, projektu vadību un lietvedību.
02.08.2011.  vairāk...
Vasaras seminārs bioloģijas un ģeogrāfijas skolotājiem
Vidzemes Augstskolas Mūžizglītības centrs 15. un 16. augustā rīko vasaras nometni/darba grupu pedagogiem, kas būtu turpinājums vidusskolēnu vasaras skolai „Misija: iznīcināt latvāņus 2”.
18.07.2011.  vairāk...
NVA atsāk Mūžizglītības kuponu izsniegšanu nodarbinātām personām
2011.gada 18.jūlijā Nodarbinātības valsts aģentūra (NVA) atsāk bezdarba riskam pakļauto personu reģistrāciju dalībai ESF projektā "Mūžizglītības pasākumi nodarbinātām personām".
18.07.2011.  vairāk...
Pieņemšanas laiks vasarā
Vidzemes Mūžizglītības centra vasaras pieņemšanas laiks no 1. jūlija līdz 26. augustam ir no plkst. 8.00 līdz 14.00.
27.06.2011.  vairāk...
Vasaras seminārs bioloģijas un ģeogrāfijas skolotājiem
Vidzemes Mūžizglītības centrs sadarbībā ar Memfisas Universitātes (ASV) Zemes zinātņu fakultātes docentu Gregoriju Natanielu Tafu 15. un 16. augustā rīko vasaras semināru skolotājiem kā turpinājumu vidusskolēnu vasaras skolai „Misija: iznīcināt latvāņus 2”.
21.06.2011.  vairāk...
:: Centralizētie eksāmeni ::
Vidzemes Mūžizglitības centrs piedāvā pieteikties centralizēto eksāmenu kātošanai.
05.04.2011.  vairāk...
Ikgadējā starptautiskā konference "Virtuālā un papildinātā realitāte izglītībā"
Vidzemes Augstskolā, Valmierā, šā gada 18.martā notiks ikgadējā starptautiskā konference „Virtuālā un papildinātā realitāte izglītībā” („Virtual and Augmented Reality (VR/AR) in Education”, VARE 2011).
06.03.2011.  vairāk...
Seminārs „2011. gads uzņēmējdarbībā: iespējas, izaicinājumi, sadarbība”
Vidzemes Mūžizglītības centrs aicina 28. janvārī uz Vidzemes uzņēmējiem veltītu semināru „2011. gads uzņēmējdarbībā: iespējas, izaicinājumi, sadarbība”.
08.01.2011.  vairāk...
Konference - praktisks seminārs pedagogiem
28. un 29.oktobrī Vidzemes Augstskolā (ViA) notka konference – praktisks seminārs pedagogiem „Vidzemes Augstskola: sadarbības partneris izglītībā”. Konference tiek rīkota projekta „Vidzemes Tālākizglītības tehnoloģiju centra izveide” (līg.nr. LV0043) ietvaros.
01.11.2010.  vairāk...

Krasu shēmaTehnoloģijas

Krasu shēmaSabiedrības zinātnes

Krasu shēmaMūžizglītība

 
 
 
 
 
 
Visas tiesības aizsargātas, Zināšanu un Tehnoloģiju centrs, 2014-2015
Kab.Nr. T210, Tērbatas iela 10, Valmiera LV 4201, Latvija
Apycom jQuery Menus