ztc Sākumlapa   |   Lapas karte   |   RSS   |   Kontaktforma     |  LV  EN
fecobook twitter
Jūs esat šeit:   Sākumlapa   >   Ziņas
 
zils violets Latvijas skolēnu zinātniskajā konferencē Vidzemes reģionu pārstāvēs 47 darbi

ZPD_2015_ramisLatvijas 39.skolēnu zinātniskās konferences 3. posmā, kas norisināsies no 2015.gada 24. līdz 26.aprīlim Rīgā, pārstāvēt Vidzemes reģionu tiek virzīti 47 zinātniski pētnieciskie darbi – puse no reģionālajā konferencē pārstāvētajiem darbiem.  Konkursam izvirzītie darbi izstrādāti 2014./2015.mācību gada laikā kādā no 19 zinātnes nozarēm un tos izstrādājuši 56 skolēni no 11 Vidzemes reģiona skolām.

Uz nacionālā līmeņa konferenci no Vidzemes reģiona kopskaitā tiek virzīti 47 zinātniski pētnieciskie darbi. Visplašāk, ar četriem darbiem katrā, pārstāvētas bioloģijas, pedagoģijas, Vēstures un kultūrvēsturiskais mantojuma, kā arī Zemes zinātnes un ekonomiskā ģeogrāfijas sekcijas. Nedaudz mazāk - ar trīs darbiem katrā – tiks pārstāvētas Cittautu valodniecības un ārzemju literatūras zinātnes un vēstures, Inženierzinātnes, Tieslietu, Veselības un Vides zinātnes sekcijas. Pa diviem darbiem virzīti Ekonomikas, Ķīmijas, Kulturoloģijas, Socioloģijas, kā arī Latviešu valodniecības un Latviešu literatūras zinātnes un vēstures sekcijās. Bet pa vienam darbam tiks pārstāvētas Fizikas, Matemātikas, Informātikas un Dziesmu un deju svētku zinātniskās sekcijas.

Vidzemes reģiona skolēnu zinātniski pētniecisko darbu konference-konkurss norisinājās piektdien, 20. martā, Vidzemes Augstskolā un Valmieras Pārgaujas ģimnāzijā. Tajā ar 96 darbu prezentācijām piedalījās 110 dalībnieki no 15 Vidzemes reģiona skolām. Konferences noslēgumā komisijas vērtējumā labākie darbi ieguva tiesības piedalīties konferences trešajā posmā - Latvijas 39.skolēnu zinātniskajā konferencē.

Konferences mērķis ir padziļināt skolēnu pētnieciskās darbības prasmes dabas, humanitāro, sociālo un inženierzinātņu nozarēs un iepazīstināt skolēnus ar mūsdienu zinātniski pētnieciskā darba tematiku un metodēm, iesaistot skolēnus tiešā pētījumu izstrādē.

25.03.2015.

Krasu shēmaTehnoloģijas

Krasu shēmaSabiedrības zinātnes

Krasu shēmaMūžizglītība

 
 
 
 
 
 
Visas tiesības aizsargātas, Zināšanu un Tehnoloģiju centrs, 2014-2015
Kab.Nr. T210, Tērbatas iela 10, Valmiera LV 4201, Latvija
Apycom jQuery Menus