ztc Sākumlapa   |   Lapas karte   |   RSS   |   Kontaktforma     |  LV  EN
fecobook twitter
Jūs esat šeit:   Sākumlapa   >   Ziņas
 
zils violets Rubenes kultūrvēsturiskā centra attīstības veicināšanas nolūkā apmeklē Gotlandi

Ņemot vērā to, ka Kocēnu novada dome, Rubenes evaņģēliski luteriskā draudze, Vidzemes Augstskola un Lutera akadēmija parakstījusi nodomu protokolu un vienojusies par savstarpēju sadarbību Rubenes kultūrvēsturiskā centra ilgtspējīgā attīstībā, sekmējot dažādas kultūras, izglītības, ekonomisko un sociālo aktivitāšu īstenošanu, kas nodrošinātu teritorijas kultūrvēsturiskā mantojuma saglabāšanu, un turpinot iesāktās aktivitātes, no 4. līdz 9. maijam uz Visbiju Gotlandē devās iesaistīto partneru delegācija - Kocēnu novada domes Attīstības nodaļas projektu un tūrisma speciāliste Lienīte Priedāja-Klepere, Kocēnu novada domes deputāts Modris Kokins, Vaidavas pagasta pārvaldes vadītāja Līga Šmaukstele, Rubenes evaņģēliski luteriskās draudzes priekšnieks Mārtiņš Kušķis un mācītājs Artis Eglītis, Vidzemes Augstskolas profesors Dr.art. Jānis Kalnačs un tehnoloģisko projektu vadītāja Zane Ābelīte-Medne.

Rubenes kultūrvēsturiskā centra attīstībai tiek meklētas iespējas dažāda veida finanšu resursu piesaistē, tai skaitā ārvalstu fondos. Šobrīd Kocēnu novada dome, Rubenes evaņģēliski luteriskā baznīca, Lutera akadēmija, Vidzemes augstskola, Tallinas tehnoloģiju universitāte Igaunijā, Upsalas universitāte Zviedrijā un Somijas Austrumu universitātes Tūrisma studiju centrs vienojušies par projekta pieteikuma sagatavošanu, lai piedalītos Centrālās Baltijas jūras reģiona programmas projektu konkursā ar mērķi iegūt papildu finansējumu Rubenes kultūrvēsturiskā centra ilgtspējīgai attīstībai.

Delegācija sadarbības ietvaros tiksies ar Centrālās Baltijas jūras programmas projekta partneriem no Upsalas Universitātes ar mērķi kvalitatīvi sagatavot iesniedzamo projekta pieteikumu un iepazīties ar līdzīgiem īstenotiem projektiem Goltandē. Delegācija iepazīsies ar Visbijas Diecēzes un Gotlandes baznīcu asociācijas prezentāciju, Visbijas Katedrāles restaurācijas gaitu, apmeklēs vairākas atjaunotās baznīcas.

Teritorija ap Rubenes dievnamu ir nozīmīgs kultūrvēsturiskais centrs ar bagātu kultūras un mākslas mantojumu nacionālā mērogā. Tajā plānots atbalstīt dažādus pasākumus, kas izcels Rubeni kā vietu, kurā 13.gadsimta sākumā dibināta viena no Latvijas senākajām kristīgajām draudzēm; tās dibinātājs un priesteris Indriķis sarakstīja bagātīgāko no vēsturiskajiem pirmavotiem par tagadējās Latvijas un Igaunijas teritoriju - Indriķa Livonijas hroniku.

Teksts: Eva Eglīte, Kocēnu novada dome

Foto no vizītes:

DSC00404_800x600 DSC00416_800X600

image__9__800x600 image__18__800x60011.05.2015.

Krasu shēmaTehnoloģijas

Krasu shēmaSabiedrības zinātnes

Krasu shēmaMūžizglītība

 
 
 
 
 
 
Visas tiesības aizsargātas, Zināšanu un Tehnoloģiju centrs, 2014-2015
Kab.Nr. T210, Tērbatas iela 10, Valmiera LV 4201, Latvija
Apycom jQuery Menus