ztc Sākumlapa   |   Lapas karte   |   RSS   |   Kontaktforma     |  LV  EN
fecobook twitter
Jūs esat šeit:   Sākumlapa   >   Ziņas
 
zils Valmierā diskutēs par jauno tehnoloģiju ietekmi uz izglītības procesu
SP_lab_ramis19. maijā Valmieras Kultūras centrā (Rīgas iela 10) norisināsies Augstākās izglītības forums, kurā diskutēs par jauno tehnoloģiju ietekmi uz izglītības procesu. Forumā „Nākotnes tehnoloģiskie izaicinājumi izglītībā” piedalīsies viedokļu līderi – augstākās un vidējās izglītības pārstāvji, kā arī eksperti, kas pārstāv informācijas un komunikācijas tehnoloģiju (IKT) nozari, kā arī darba devēji, lai apzinātu izaicinājumus, kurus izglītībai izvirza tehnoloģiju attīstība. Diskusiju moderēs jauno tehnoloģiju žurnālists Juris Kaža.

"Vai forma, kādā mēs šobrīd piedāvājam izglītību, atbilst tai realitātei, kādā dzīvo mūsdienu tehnoloģiskais jaunietis? Vai jaunieši esošo izglītības sistēmu neuzlūko kā dinozauru, kas nav laicīgi aizgājis uz labākiem medību laukiem?" - tā jautājumus, uz kuriem tiks meklētas atbildes, iezīmē foruma rīkotājs, Vidzemes Augstskolas (ViA) rektors Gatis Krūmiņš.

Ar savu nākotnes redzējumu dalīsies Rektoru padomes ģenerālsekretārs Andrejs Rauhvargers, LMT prezidents Juris Binde, komunikācijas eksperts Zigurds Zaķis, ViA rektors Gatis Krūmiņš, SSE Rīga absolvents un jaunākās paaudzes uzņēmējs Juris Krūmiņš, Latvijas Jauno zinātnieku apvienības (LJZA) valdes priekšsēdētājs Egīls Stalidzāns, IZM Augstākās izglītības, zinātnes un inovāciju departamenta direktore Agrita Kiopa, Valmieras pilsētas pašvaldības domes priekšsēdētājs Jānis Baiks, Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameras padomes priekšsēdētājs Aigars Rostovskis un Latvijas Organiskās sintēzes institūta Zinātniskās padomes priekšsēdētājs Ivars Kalviņš.

Foruma laikā tiks apbalvoti jaunieši, kas iesūtījuši zinātniski pētnieciskos darbus ViA un LJZA rīkotajam konkursam “Tehnoloģijas nākotnes izglītībā”. Borisa un Ināras Teterevu fonda atbalstītajam konkursam projekta "Zinātnes popularizēšana jauniešiem 2015" ietvaros iesniegti 28 darbi no visas Latvijas.

Pasākumā aicināti piedalīties un izteikt arī savu redzējumu mācību iestāžu, akadēmiskās vides un IKT nozares pārstāvji.

Foruma dienas kārtība:

  • 10:00 atklāšana un uzrunas (ViA rektors Gatis Krūmiņš, Valmieras pilsētas pašvaldības domes priekšsēdētājs Jānis Baiks)
  • 10:10 – 10:35 Andrejs Rauhvargers. Starptautiskās tendences augstākajā izglītībā.
  • 10:35 – 10:50 Gatis Krūmiņš. Vai mūsdienu izglītība atbilst tehnoloģiskajai realitātei?
  • 10:50 – 11:15 Zigurds Zaķis. Tehnoloģijas, izglītība un komunikācija.
  • 11:15 – 11:40 Juris Binde. Izglītība tehnoloģiju straujas attīstības laikmetā.
  • 11:40 – 12:00 Juris Krūmiņš. Kādas iespējas mums sniedz tehnoloģijas?
  • 12:00 – 12:30 pārtraukums
  • 12:30 – 14:00 Diskusiju panelis(Ivars Kalviņš, Aigars Rostovskis, Jānis Baiks, Egīls Stalidzāns, Agrita Kiopa, Juris​ Binde), moderators Juris Kaža
  • 14:00 – 15:00 Zinātniski pētniecisko darbu konkursa jauniešiem „Tehnoloģijas nākotnes izglītībā” apbalvošana​

PIETEIKTIES

aif_poster_2015_a2_final_2_01


13.05.2015.

Krasu shēmaTehnoloģijas

Krasu shēmaSabiedrības zinātnes

Krasu shēmaMūžizglītība

 
 
 
 
 
 
Visas tiesības aizsargātas, Zināšanu un Tehnoloģiju centrs, 2014-2015
Kab.Nr. T210, Tērbatas iela 10, Valmiera LV 4201, Latvija
Apycom jQuery Menus