ztc Sākumlapa   |   Lapas karte   |   RSS   |   Kontaktforma     |  LV  EN
fecobook twitter
Jūs esat šeit:   Sākumlapa   >   Ziņas
 
zils violets Noslēgusies pirmā I-LAB sezona

DSC_0171_ar_rami25. maijā notika Vidzemes Augstskolas (ViA) inovāciju laboratorijas I-LAB noslēguma pasākums. Tajā savus uzņēmumiem izstrādātos risinājumus prezentēja piecas studentu komandas. Par labāko šajā sezonā tika atzīta "A-komanda", kas izstrādāja WEB risinājumu kompānijai SPORTident.

Studentu veikumu komentēja un vērtēja ekspertu komanda – Valmieras pilsētas pašvaldības Attīstības pārvaldes vadītāja Elīna Leimane, projekta InnoLabs vadītāja Nameda Belmane, Transporta un sakaru institūta valdes priekšsēdētājs Bogdans Furundzhi, kā arī Vidzemes Augstskolas rektors Gatis Krūmiņs. Par muzikālo fonu un patīkamu atmosfēru rūpējās pasākuma vadītājs Jānis Rozītis.

I-LAB aktivitātes tika uzsāktas 2016.gada februārī. Pirmajā I-LAB sezonā trīs mēnešu garumā darbojās piecas starpdisciplināras studentu komandas, kuras patstāvīgi un ar mentora un uzņēmumu pārstāvja atbalstu strādāja pie uzņēmumu izvirzītajiem izaicinājumiem. Paralēli darbam pie risinājumu izstrādes, komandas papildināja savas zināšanas tādās jomās kā radošums, laika plānošana, prezentācijas prasmes un citās. Studentu komandas sadarbojās četriem uzņēmumiem – SIA Aloja-Starkelsen, SIA Wunderkraut Latvia, SPORTident GmbH, NVO Valmieras novada fonds.

I-LAB ir studentu - uzņēmēju – organizāciju sadarbības platforma izaicinājumu risināšanai, pielietojot radošu un inovatīvu pieeju. Aktivitātes norisinās viena studiju semestra ietvaros, kur uzņēmums vai organizācija piesaka problēmu/izaicinājumu, tiek izveidota starpdisciplināra studentu komanda, un tiek rasts problēmsituācijas risinājums - produkta vai pakalpojuma prototipa, rekomendāciju, vai citā formā.

KOMANDU PREZENTĀCIJAS

InoKraut – komanda sadarbojās ar uzņēmumu Wunderkraut Latvia un piedāvāja risinājumu - kā uzņēmumam pozicionēt sevi kā labāko darba devēju Vidzemē.

5 vēji – komanda sadarbojās ar uzņēmumu Aloja Starkelsen un piedāvāja idejas Kartupeļu muzeja izveidei Alojā.

Izaugsme – komanda sadarbojās ar nevalstisko organizāciju "Valmieras novada fonds" un strādāja pie izaicinājuma, kā efektīvi piesaistīt un motivēt ziedotājus.

A KOMANDA – sadarbojās ar starptautisku uzņēmumu SportIdent un izstrādāja risinājumu, kā bagātināt sportista pieredzi orientēšanās sportā.

TTT - komanda sadarbojās ar uzņēmumu Aloja Starkelsen un izstrādāja risinājumu efektīvākai dokumentu aprites sistēmai uzņēmumā.

DSC_0088DSC_0090 DSC_0109DSC_0970 DSC_0991

Pasākums tiek realizēts ar Eiropas Savienības programmas Erasmus+ projekta "Student innovation labs - a way to sustainable and socially responsible growth" atbalstu (Nr.2014-1-LV01-KA200-000521)

eu_flag_erasmus_vect_pos

30.05.2016.

Krasu shēmaTehnoloģijas

Krasu shēmaSabiedrības zinātnes

Krasu shēmaMūžizglītība

 
 
 
 
 
 
Visas tiesības aizsargātas, Zināšanu un Tehnoloģiju centrs, 2014-2015
Kab.Nr. T210, Tērbatas iela 10, Valmiera LV 4201, Latvija
Apycom jQuery Menus