I-LAB: Gulbenes tūrisma un kulturvēsturiskā mantojuma centrs

1. Uzņēmuma / organizācijas nosaukums: Gulbenes novada pašvaldības aģentūra “Gulbenes tūrisma un kultūrvēsturiskā mantojuma centrs”
2. Dibināšanas gads: 2012
3. Darbības joma: Tūrisma un kultūrvēsturiskais mantojums
4. Uzņēmuma vērtības: Darbinieki, profesionalitāte, atpazīstamība, darba mīlestība, kvalitatīvu pakalpojumu sniegšana, veiksmīga sadarbība.
5. Darbinieku skaits: ~10
6. 2-3 organizācijas lielākie sasniegumi pēdējo 5 gadu laikā:

2014.gadā iegūts laureāta tituls Latvijā “Jaunais veiksmīgākais tūrisma produkts 2014”-ekskursija “Atklāj un iepazīsti Gulbeni!”
2017.gadā tituls “Labākais tūrisma centra vadītājs-2017”

2018.gadā-VAS “Latvijas dzelzceļš” iegulda līdzekļus Gulbenes dzelzceļa stacijas apkures sistēmas nomaiņā un fasādes remontā, plānota 2019.gadā 100gb.logu nomaiņa, restaurācija
Vairāk kā 50 dažādi uzņēmumi, iestādes, organizācijas, novada pašvaldība un 3 augstskolas-VA, RTU Cēsu filiāle, Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmija iegulda savus finansu līdzekļus, intelektuālos resursus inovatīva Izglītojoša un interaktīva centra “Dzelzceļš un Tvaiks” izveidē Gulbenes dzelzceļa stacijā.
Šis unikālais kopprojekts tika iesniegts LIAA Tūrisma departamenta konkursam “Veiksmīgākais jaunais tūrisma produkts 2018” un 10 labāko skaitā, kuri izvirzīti uz konkursa 2.kārtu.

7. Šā brīža izaicinājums:

1. Izveidot jaunu interaktīvu ierīci “Dispečers jeb kā tiek vadīta dzelzceļa kustība” Izglītojošajam un interaktīvajam centram “Dzelzceļš un Tvaiks” Gulbenes dzelzceļa stacijā
“Ja no punkta A izbrauc preču vilciens ar vidējo ātrumu 80 km/h, bet tam pretī no punkta B izbrauc pasažieru vilciens ar vidējo ātrumu 100km/h, tad kas ir jādara, lai tie nesaskrietos? Seko vilcienu kustībai datora ekrānos, dod norādījumus vilcienu mašīnistiem, pārslēdz pārmijas...visa atbildība tagad gulstas uz Tevi!”
2. Iepazīt dzelzceļa dispečeru darbu sadarbībā ar RTU Mašīnzinību, transporta un aeronautikas fakultātes Transporta institūta dzelzceļa transporta katedras vadītāju DR.sc.ing.Mareku Mezīti.
3. Mērķauditorija-bērni, skolēni, ģimenes, tūristi, ikviens interesents

8. Sagaidāmais rezultāts:

-Tiks izveidots autordarbs-unikāla un vienreizēja interaktīva ierīce “Dispečers jeb kā tiek vadīta dzelzceļa kustība” un ikviens interesents darbojoties varēs izprast un izzināt dzelzceļa pasauli, iegūt un saglabāt šīs zināšanas no paaudzes paaudzē, karjerā izvēlēties dzelzceļa dispečera profesiju

9. Uzņēmuma sniegtais atbalsts / bonusi studentu komandai ārpus projektā noteiktajam:

  • Izzināt un iepazīt šaursliežu Tvaika dzelzceļa pasauli, lokomotīvi, rokas, koka drezīnu, griezuļa darbības principus u.c.
  • Izzināt un iepazīt dzelzceļa darbības principus
  • Studentu komandai iepazīt Gulbenes novada plašo tūrisma piedāvājumu, izzinošas – atpūtas ekskursijas;
  • Komandai daudz interesantu piedzīvojumu projekta gaitā;
  • Turpmāko sadarbību interaktīvu nodarbību un tematisko pasākumu organizēšanā centrā;
  • Līdzfinansējums ierīces izgatavošanā;
  • Sadarbība ar SIA “Lattelecom”