Ziņas

Riga IFF uzvar komanda "Newton"

Izskanot festivāla pirmajai nedēļai, 21. oktobrī noslēdzās pirmais Rīgas Starptautiskā kino festivāla virtuālajai realitātei veltīto pasākumu cikls "Riga IFF Goes VR", kas tapis sadarbībā ar "Story Hub". Par "Grand Prix" balvas ieguvējiem kļūva komanda "Newton", kuru pārstāvēja arī Vidzemes Augstskolas studenti - Dāvis Ābols un Toms Amsons.

 

 

Pasākuma laikā notika gan starptautisku ekspertu lekcijas, gan tīklošanās pasākumi un hakatons, kuru komandas veidoja tehnoloģiju un radošo industriju eksperti, kā arī studenti, kuri 24 stundu garajā maratonā strādāja pie izglītojošu VR produktu prototipu radīšanas bērniem un jauniešiem.

Nodarbību cikls vidusskolēniem par medijpratību

Vidzemes Augstskolas komunikācijas un mediju studiju virziena lektores Agnese Dāvidsone un Liene Ločmele sadarbībā ar Valmieras Integrēto bibliotēku 2018./2019.akadēmiskajā gadā piedāvā Valmieras izglītības iestāžu skolēniem Medijpratības nodarbību ciklu par aktuāliem un nozīmīgiem medijpratības jautājumiem. Skolas nodarbības notiek reizi mēnesī Valmieras Integrētās bibliotēkas klusajā lasītavā (C217.telpa) un Vidzemes Augstskolas Multimediju laboratorijā. Vienas nodarbības ilgums – 90 minūtes. Piedalīties aicināti visu Valmieras pilsētas izglītības iestāžu 9.-12. audzēkņi.

Lūgums pieteikties dalībai medijpratības skolas nodarbībās līdz 12.oktobrim, reģistrējoties šajā saitē: https://ej.uz/Medijpratibasskola.

Nodarbību cikla beigās dalībnieki saņems apliecības, kas sniegs priekšrocības, pēc vidusskolas absolvēšanas piesakoties studijām Vidzemes Augstskolā.

 

Vidzemes Augstskolas studente iegūst 1. vietu Open Data Hackathon 2018

Nedēļas nogalē, 28. – 29. septembrī, Rīgas radio un televīzijas tornī, notika Open Data Hackathon 2018 jeb atvērto datu programmatūras izstrādes maratons. 24 stundu laikā 11 komandas 75 dalībnieku sastāvā strādāja pie idejām, kas balstītas uz atvērto datu inovatīvu izmantošanu četros virzienos – transports, kultūra, reģioni un tūrisms. LIAA un LATA organizētajā hakatonā galveno balvu, 1000 eiro no uzņēmuma Tieto Latvia ieguva projekts CareQueue. Komandas radītā lietotne palīdzētu ātrāk apstrādāt pieprasījumus pēc bērnudārza Rīgā, atvieglotu saistīto dokumentu noformēšanu un informētu par privāto bērnudārzu un auklīšu pieejamību ģimenes mājvietas vai darba vietas tuvumā.

Idejas autore ir māmiņa, Vidzemes Augstskolas studente Aija Sadoviča, kura izstrādāja risinājumu kopā ar komandas biedriem – Artūru Oņiščenko, Jāni Baižu, Mārtiņu Bruņenieku, Rolandu Bondaru un Rolandu Kalvānu. Lai noskaidrotu visu pirmsskolas iestāžu atrašanos un pieejamību, risinājumam tika izmantotas četras atvērto datu kopas no Rīgas pašvaldības un Latvijas atvērto datu portāla.

Vidzemes Augstskola aicina uz starptautisku tūrisma konferenci!

2018. gada 25. oktobrī Vidzemes Augstskola aicina uz starptautisku tūrisma konferenci - “TŪRISMA IZGLĪTĪBAS IZCILĪBU MEKLĒJOT. AUGSTSKOLU UN NOZARES SADARBĪBAS PERSPEKTĪVA.”

Ikdienā vērojot, visi redzam, cik ļoti mainījies šodienas students – nākotnes darbinieks. Tikai stiprinot sadarbību varam radīt jēgpilnu studiju piedāvājumu un sagatavot labus tūrisma speciālistus.

Pasākuma programma veidota, lai Jūs uzzinātu, ko augstskolas var dot tūrisma nozarei, kā nozare var uzlabot augstskolu darbu, lai studiju piedāvājums nav pārāk inerts un teorētisks, un kā mums visiem tikt līdzi tehnoloģiski mainīgajai šodienai. Starptautiskie eksperti dalīsies praktiskā pieredzē, kopīgi diskutēsim par darba tirgu un prasmēm, ko pieprasa darbs tūrisma nozarē tehnoloģiju laikmetā, neformālās sarunās meklēsim vēl neizmantotas iespējas.

Konferences darbs tiks organizēts trīs daļās.  

Share IT 2018

Šogad pirmo reizi Valmierā 5. oktobrī notiks starptautiska IT konference ShareIT, kas pulcēs IT profesionāļus un ekspertus. Konferences mērķis ir vairot ideju, zināšanu un pieredzes apmaiņu IT kopienā, kā arī diskutēt par aktuālajiem izaicinājumiem un problēmām IT nozarē. ShareIT dalībniekus sagaidīs intensīva vienas dienas programma, kurā paredzētas vairākas lekciju/diskusiju sesijas. Sesiju norise paredzēta paralēli, lai ikviens dalībnieks varētu izvēlēties sev interesantāko un atbilstošāko.  ShareIT būs iespēja ikvienam IT speciālistam ne tikai uzzināt aktuālās tendences nozarē, bet arī tīkloties un dibināt jaunus kontaktus, lai veidotu jaunus sadarbības projektus un radītu kopīgus produktus.

Vairāk informācija - https://shareit.lv/

Pages