Alises Āboltiņas pieredzes stāsts

 

Kā jūs nonācāt pie idejas iegūt papildu zināšanas?

Es strādāju kā personāla speciālists, bet izglītības šajā jomā man nav. Absolvēju Vidzemes Augstskolas studiju programmu “Pārvaldība un komunikācija”, tāpēc meklēju tādus kursus, kur iegūt praktiskās zināšanas, kas piemērotas tieši manam esošajam darbam. Regulāri sekoju Vidzemes Augstskolas aktivitātēm Instagram kontā un pamanīju ziņu ar mūžizglītības kursu piedāvājumu.

Ar ko Jūs uzrunāja Mūžizglības kursi?

Protams, man bija tāda nepieciešamība, bet pašai arī gribējās turpināt apgūt kaut ko jaunu. Ne tik daudz, lai atkal iestātos augstskolā, bet pietiekoši, lai iemācītos. Cena arī bija ļoti adekvāta, lai es varētu ieguldīt savus līdzekļus.

Kādus kursus Jūs apguvāt?

Es apguvu kursu “Biroja darba organizācija un dokumentu pārvaldība”.

Kas no apgūtā Jums licies visnoderīgākais?

Mani ļoti uzrunāja mūsu pasniedzēja, nebija nekas par daudz, nebija arī lērums teorijas, bet vairāk piemēru “iz dzīves”. Tieši tas, ko man uz to brīdi vajadzēja. Kas ne mazāk svarīgi, es varu ar šīm zināšanām dalīties ar citiem kolēģiem.

Kādas ir Vidzemes Augstskolas Mūžizglītības kursu priekšrocības?

Man grūti salīdzināt ar citiem kursiem, jo neesmu īpaši interesējusies par citiem piedāvājumiem, bet noteikti liels plus ir tas, ka kursi notiek pēc darba, kursu daudzums neietekmēja manu grafiku, tos bija ļoti viegli savienot ar ikdienas darbiem. Protams, arī fakts, ka tas ir tepat Valmierā. Vēlreiz jāatzīmē pasniedzēja, kas bija ļoti zinoša un pretimnākoša, es joprojām varu viņai zvanīt un konsultēties. Un visi izdales materiāli palika man, tos es varu arī tagad izmantot.

Kādiem cilvēkiem vai profesiju pārstāvjiem, jūsuprāt, būtu lietderīgi studēt mūžizglītibas kursus?

Grupas ietvaros bijām savākušies ļoti kolorīts kurss, tāpēc varu apgalvot, ka noderēs gan personāla speciālistiem, gan lietvedim, gan biroja administratoram. Noteikti visiem tiem, kas dzīvē saskarās ar dokumentāciju, kaut vai ikdienā. Ikvienam ir jāzina, kā pareizi noformēt dokumentu valsts iestādei.

Ko jūs teiktu cilvēkam, kurš šaubās, vai izmantot iespēju studēt mūžizglības kursos?

Tas ir ātri, praktiski un salīdzinoši lēti, tāpēc neuzskatu, ka būtu jāšaubās. Lai varētu dzīvē kaut ko sasniegt un uzzināt, tad vajag mācīties un izzināt. Viss ļoti strauji mainās, dokumentācijā, likumos u.c., tāpēc svarīgi šādus kursus apgūt, lai atjaunotu zināšanas.