Vidzeme kā IT Meka

 Foto: Sintija Zandersone/LETA

Vidzemes reģiona IT uzņēmēji atzinīgi novērtē Valmieru kā vietu IT nozares attīstībai, pateicoties arī Vidzemes Ausgtskolai, kura piesaista reģionam jaunus cilvēkus un nodrošina ar kvalitatīviem speciālistiem.

Interviju laikrakstam Dienas Bizness sniedza arī Vidzemes Augstskolas (ViA) asociētais profesors un ViA Zināšanu un tehnoloģiju centra direktors Kaspars Osis:

"Vidzemes plānošanas reģions savā attīstības plānā kā vienu no aktualitātēm līdzās mežistrādei un citām jomām ir izcēlis IT virzienu. Priecē, ka Vidzemē tiek dibināti jauni IT uzņēmumi, kuros mūsu augstskolas absolventiem ir darba iespējas. Potenciāls šajā reģionā izvērst darbību ir arī Rīgā bāzētajiem un starptautiskajiem IT uzņēmumiem, ar kuriem mums ir sadarbība gan studiju procesā, gan petniecībā. Jāatzīmē, ka vietējie uzņēmumi neapkalpo tikai reģiona klientus, bet strādā ar starptautiskajiem pasūtījumiem. Vidzemē veidojas sava veida IT ekosistēma, kurā ir iesaistīti uzņēmumi, augstskola un pašvaldības. Vidzemei ir potenciāls kļūt par IT meku, un tam kā zīmolam būtu jākonkurē arī Eiropas tirgū."

Vairāk lasi šeit un laikrakta Dienas Bizness 8. augusta numurā!