ztc Sākumlapa   |   Lapas karte   |   RSS   |   Kontaktforma     |  LV  EN
fecobook twitter
Jūs esat šeit:   Sākumlapa   >   Ziņas
 
zils violets zals Vidzemes Augstskola aicina uz konferenci - praktisko semināru pedagogiem par izglītības aktualitātēm

Vidzemes Augstskolā (ViA) norisināsies konference – praktisks seminārs pedagogiem „Vidzemes Augstskola: sadarbības partneris izglītībā”. Šī gada konference noritēs 28. oktobrī, un tās tēma ir „Skolotājs informācijas un komunikācijas tehnoloģiju laikmetā”. Konference tiek rīkota jau septīto gadu ar mērķi sniegt iespēju pedagogiem papildināt savas zināšanas un gūt jaunu praktisku pieredzi turpmākajam darbam. Konferencē tiks skarti tādi jautājumi kā digitālā kompetence un mediju pratība. Tiks atspoguļoti gan izaicinājumi, gan priekšrocības,  ko nes digitālais laikmets,  kā arī citas aktuālas tēmas.

Pedagogu konference norisināsies divās daļās. Pirmajā daļā jeb plenārsēdē konferences dalībniekus uzrunās Ineta Upeniece no Valsts izglītības satura centra ar ievadreferātu par digitālajām kompetencēm un mediju pratību izglītības procesā. Turpinājumā Apgāda “Zvaigzne ABC” vadītāja Vija Kilbloka aicinās klausītājus padomāt par to, vai tiešām e-vide ir pārņēmusi arī izglītības sistēmu un vai par mūsdienīgu iespējams dēvēt tikai tādu klases telpu, kurā skolēna-skolotāja mijiedarbība notiek ar glāstvirsmu starpniecību. Lektori Inese Šaudiņa un Jānis Ošlejs aplūkos jautājumu par to, ja pamata fakti ir viegli pieejami, vai skolām nebūtu jāpārveidojas no tradicionālām zinību apguves vietām, kurā skolotājs dod informāciju un skolēns to cītīgi uztver un lieto, par uz skolēna aktīvu mācīšanos virzītām organizācijām, kurās ikviens skolēns trenējas pilnībā attīstīt savu potenciālu, radot pats savas zināšanas un prasmes dzīvot un darboties nepārtraukti mainīgas informācijas un pārmaiņu plūsmā. Viesis no Zviedrijas Jan Sedenka sniegs skatu no mārketinga perspektīvas par to, kā izprast jauno paaudzi. Plenārsēdes noslēgumā Vidzemes Augstskolas lektore Liene Ločmele iepazīstinās ar savu pieredzi par komunikācijas, kultūras un moderno teholoģiju nozīmi mācību procesā ar starptautiskas sadarbības elementiem.
    Konferences otrajā daļā paredzēti divi praktisko semināru bloki, kas dos iespēju pedagogiem darboties praktiski, izmēģināt dažādas metodes un iesaistīties diskusijās. Semināru vadītāju vidū ir pedagogi un psihologi, augstskolu docētāji, Radošuma pils izaugsmes treneri, „Iespējamās misijas” absolventi un citi ievērojami izglītības speciālisti Latvijā. Semināros tiks apskatītas tēmas gan par darbu ar liela apjoma informāciju, gan dzīves līdzsvaru informācijas tehnoloģiju laikmetā, gan diskusijas un publiskas runas prasmēm, gan citām noderīgām tēmām. Datorauditorijās būs iespēja iegūt praktisku pieredzi dažādu digitālo materiālu izstrādē. Konferences programma.
Aicinām ikvienu interesentu pieteikties dalībai konferencē, izmantot iespēju piedalīties praktiskajos semināros un gūt jaunas ierosmes ikdienas darbam. Reģistrēšanās konferencei iespējama līdz 2016. gada 17. oktobrim. Ņemot vērā ierobežoto vietu skaitu, aicinām pedagogus pieteikties savlaicīgi. Reģistrēties konferencei, un pieteikties konferences praktisko semināru nodarbībām, iespējams ŠEIT. Lai tiktu nodrošināta konferences ilgtspēja, ir noteikta maksa par dalību konferencē 10 EUR apmērā.
Konference – praktisks seminārs pedagogiem norisināsies Vidzemes Augstskolas konferenču zālē (Cēsu ielā 4) no plkst. 9:30, reģistrēšanās no plkst. 8:30. Praktiskie semināri norisināsies abās Augstskolas ēkās – Cēsu ielā 4 un Tērbatas ielā 10. Konferenci rīko Vidzemes Augstskolas Zināšanu un tehnoloģiju centrs.
Papildu informācija:
Vidzemes Augstskolas
Mūžizglītības projektu vadītāja Inta Vanaga
E-pasts: inta.vanaga@va.lv, Tālrunis: 64207227, 28374150

23.09.2016.

Krasu shēmaTehnoloģijas

Krasu shēmaSabiedrības zinātnes

Krasu shēmaMūžizglītība

 
 
 
 
 
 
Visas tiesības aizsargātas, Zināšanu un Tehnoloģiju centrs, 2014-2015
Kab.Nr. T210, Tērbatas iela 10, Valmiera LV 4201, Latvija
Apycom jQuery Menus