Vidzemes Augstskolas studente gūst panākumus starptautiskajā matemātikas olimpiādē

17. aprīlī notika Starptautiskā studentu matemātikas olimpiāde (ISMO) Jelgavas pilī, kurā sacentās labākie matemātikas studenti no lielākajām Latvijas augstskolām, Igaunijas un Lietuvas. 1. vietu individuālajā konkursā dalīja Undīne Kobitjeva no Vidzemes Augstskolas (ViA) un Ingus Jānis Pretkalniņš no Latvijas Universitātes.

Uz Olimpiādi bija pieteikušies 36 dalībnieki no 10 augstskolām: 7 pašmāju studenti, 12 - no Lietuvas (Šauļu Universitāte un Aleksandra Stulginska Universitāte), 3 - no Igaunijas, kā arī vairāku Latvijas augstskolu studenti: Rīgas Tehniskās Universitātes, Ventspils Augstskolas, Vidzemes Augstskolas, Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmijas, Daugavpils Universitātes un Latvijas Universitātes. Grupu darbā piedalījās arī LLU Erasmus+ apmaiņas studenti no Itālijas, Indijas un Bangladešas.

„Bija divas daļas - individuālā, kas lika palauzīt galvu, bet nebija pārlieku sarežģīta, tikai punktu diapazons nebija liels, tāpēc katra neprecizitāte ietekmēja gala rezultātu, un grupu daļa, kurā mūs sadalīja grupiņās ar citu skolu studentiem,„ stāsta dalībniece no ViA – Annija Viktorija Zaķe studiju programmas „Informācijas tehnoloģijas 1.kursa studente. „Kopumā diena izdevusies, lai gan mans sniegums varēja būt labāks. Ja būtu iespēja, tad noteikti piedalītos atkārtoti”, tā Annija.

Grupu darbā bija jāatrisina kāda problēma un ar atrasto risinājumu un risināšanas stratēģiju jāiepazīstina pārējie olimpiādes dalībnieki  - jāsniedz prezentācija. Grupas tiks veidotas uz vietas pēc nejaušības principa tā, lai katrā grupā būtu pārstāvētas gan dažādas mācību iestādes, gan valstis (8 grupas / 5 dalībnieki katrā). Grupām tika dots arī papildu uzdevums – dalīties pieredzē par matemātikas studijām, noteikt kopīgo un atšķirīgo minētajās izglītības iestādēs, kā arī izteikt priekšlikumus matemātikas studiju pilnveidei.

„Esmu piedalījusies daudzās olimpiādēs, tāpēc šī nešķita tik grūta, taču laika individuālajam uzdevumam nedaudz pietrūka. Kopumā esmu apmierināta ar sasniegto rezultātu, lai gan zinu, ka varēju labāk, jo pieļāvu dažas neuzmanības kļūdas,„ atzīst ViA studiju programmas „Informācijas tehnoloģijas 1.kursa studente  Undīne Kobitjeva, kas ieguva dalīto 1. vietu individuālajā uzdevumā.

Vidzemes Augstskolas personāls apsveic studentes ar panākumiem un novēl nepadoties pie sasniegtā rezultāta!