Pedagogu konference

20/02/2023

Ir sākusies reģistrācija Vidzemes Augstskolas 13. Pedagogu konferencei – praktiskajam semināram

17. martā no plkst. 9.30 līdz 16.30 tiešsaistē norisināsies 13. konference – praktisks seminārs pedagogiem “Vidzemes Augstskola: sadarbības partneris izglītībā”, turpinot pagājušajā reizē aizsākto apakštēmu “Skola un zinātne II”.

Vidzemes Augstskola aicina piedalīties ikgadējā Pedagogu konferencē, kas norisināsies skolēnu pavasara brīvlaika nedēļas pēdējā darba dienā - 17. martā!

Turpinot pasākuma norises tradīcijas, konference tiks organizēta divos posmos. Pirmajā daļā aicinām sekot līdzi prezentācijām un iesaistīties diskusijās par aktuālajiem tematiem, savukārt otrajā daļā tiks organizēti praktiskie semināri. Šogad apskatīsim tādas tēmas kā "Zinātniskuma pratība skolotāja darbā", diskutēsim par "Zinātniskumu skolā", kā arī meklēsim atbildes uz jautājumiem "Cik zinātniska ir Latvijas skola?" un "Kāda būs nākotnes skola un nākotnes universitāte?". Praktiskajā daļā kopā tiks organizētas 8 dažādas nodarbības, piedāvājot plašu tēmu klāstu.

Aicinām laicīgi veikt praktiskā semināra izvēli un reģistrācijas anketā pieteikties uz sev vēlamajiem semināriem (vietu skaits semināros ir ierobežots).

Konference norisināsies tiešsaistē, nodrošinot konferences kopējās sesijas translēšanu tiešraidē Youtube un MS Teams platformu praktiskajiem semināriem, pieslēgšanās saites dalībniekiem tiks izsūtītas individuāli 1-2 dienas pirms konferences.

Pasākuma programma un semināru apraksti: 13. konference – praktisks seminārs pedagogiem “Skola un zinātne II” programma

Reģistrācija konferencei atvērta līdz 15. martam ŠEIT

Dalības maksa: 10 EUR (rekvizīti pieejami reģistrācijas anketā un konferences programmā).

Konference tiek līdzfinansēta no Latvijas Zinātnes padomes projekta “Zinātniskuma kultūra vidējā izglītībā sabiedrības ilgtspējai” (projekta Nr. lzp-2021/1-0135) budžeta līdzekļiem.

Kontaktinformācija precizējošiem jautājumiem:
E-pasts: [email protected]

27/10/2022

PĀRCELTS Vidzemes Augstskolas 13.Pedagogu konferences-praktiskā semināra datums

Informējam, ka konferences organizatoru komanda ir pieņēmusi lēmumu 28. oktobrī plānoto konferenci pārcelt uz pavasara semestri.

Trešdien, 26.oktobrī noslēdzās reģistrācija Vidzemes Augstskolas 13.Pedagogu konferencei-praktiskajam semināram “Skola un zinātne II”, kas bija paredzēta piektdien, 28.oktobrī. Diemžēl, reģistrēto dalībnieku skaits nav tik liels, lai būtu iespēja konferenci pilnvērtīgi īstenot, tādēļ konferences norises datums tiek pārcelt uz skolēnu pavasara brīvlaika nedēļas piektdienu, 17.martu. Aicinām sekot informācijai savos e-pastos, kā arī Vidzemes Augstskolas Zināšanu un tehnoloģiju centra mājaslapā – organizatoru komanda līdz pavasarim cītīgi strādās, lai konferenci padarītu vēl vērtīgāku un pieejamāku.

Aicinām pārcelto konferences datumu atzīmēt savos plānotājos un ceram Jūs satikt pavasarī!

 

17/10/2022

Vidzemes Augstskola aicina uz ikgadējo Pedagogu konferenci-praktisko semināru

28. oktobrī no plkst. 9.30 līdz 16.30 tiešsaistē norisināsies 13. konference – praktisks seminārs pedagogiem “Vidzemes Augstskola: sadarbības partneris izglītībā”, turpinot pagājušajā aizsākto apakštēmu “Skola un zinātne II”.

Kā ik gadu konference norise tiks organizēta 2 daļās: kopējā sesijā dalībniekiem tiks piedāvātas ekspertu prezentācijas par nākotnes universitāti, zinātnes pratību skolotāja darbā, skolu iespēju iesaistīties inovāciju programmās, aktualitātēm valsts pārbaudes darbu norisē šajā akadēmiskajā gadā, kā arī dalībnieki tiks rosināti domāt par mītiem un patiesībām būvniecības nozarē. Pēcpusdienas darbs tiks organizēts 2 tiešsaistes sesijās, katrā no tām ļaujot dalībniekiem izvēlēties atbilstošākos un aktuālākos praktiskos seminārus (1 + 1 katrā no sesijām). 

Konference norisināsies tiešsaistē, nodrošinot konferences kopējās sesijas translēšanu tiešraidē Youtube un MS Teams platformu praktiskajiem semināriem, pieslēgšanās saites dalībniekiem tiks izsūtītas individuāli 1-2 dienas pirms konferences.

Reģistrācija konferencei atvērta līdz 26. oktobrim ŠEIT.

Dalības maksa: 30 EUR (rekvizīti pieejami reģistrācijas anketā un konferences programmā). 

 

Kontaktinformācija precizējošiem jautājumiem:
Inguna Kucina
ViA Zināšanu un tehnoloģiju centra direktore, Mūžizglītības projektu vadītāja
E-pasts: [email protected]
Mob.t. +371 26598678

 

13/10/2021

Reģistrācija Vidzemes Augstskolas 12. konferencei – praktiskam semināram pedagogiem ir ATVĒRTA

22. oktobrī no plkst. 9.30 līdz 16.30 Vidzemes Augstskolā (Cēsu ielā 4) un tiešsaistē norisināsies 12. konference – praktisks seminārs pedagogiem “Vidzemes Augstskola: sadarbības partneris izglītībā” apakštēma “Skola un zinātne”.

“Skola un zinātne” konferenci atklās augstskolas rektors Gatis Krūmiņš un Izglītības un zinātnes ministre Anita Muižniece. No plkst. 10.40 līdz 12.00 plānota paneļdiskusija “Ko mēs zinām par skolēniem un ko no viņiem sagaidām, domājot par zinātni?”. No plkst. 12.30 – Vidzemes Augstskolas projekta "Simulāciju spēles stratēģiskajā komunikācijā" (SimGames) rokasgrāmatas prezentācija. No plkst. 13.45 līdz 16.30 notiks praktiskie semināri (pēc iepriekšējas pieteikšanās). Pasākuma programma un semināru apraksti: 12. konference – praktisks seminārs pedagogiem “Skola un zinātne” programma.

Konferencei reģistrēties iespējams līdz 20. oktobrimhttps://forms.office.com/r/4NTF6SPYx4, dalība ir bez maksas. Tā norisināsies klātienē, nodrošinot pasākuma translēšanu tiešsaistē. Pieslēgšanās saites kopējai sesijai un praktiskajiem semināriem dalībniekiem tiks izsūtītas individuāli. Par dalību konferencē tiks izsniegtas apliecības.

"Skola un zinātne" konference tiks organizēta kā zaļās plūsmas pasākums, dalība klātienē tikai ar sadarbspējīgu vakcinācijas vai Covid-19 pārslimošanas sertifikātu (uzrādot kopā ar pasi vai ID karti). Ja epidemioloģiskā situācija valstī mainīsies un būs nepieciešams ieviest papildu drošības pasākumus konferences norises vietā, tas tiks darīts un pasākuma dalībnieki tiks laicīgi par to informēti.

 

Kontaktinformācija precizējošiem jautājumiem:
Inguna Kucina
ViA Zināšanu un tehnoloģiju centra direktore, Mūžizglītības projektu vadītāja
E-pasts: [email protected]
Mob.t. +371 26598678

*Informācija pārpublicēta no Vidzemes Augstskolas mājaslapas 

 

---

16/09/2021

Oktobrī Vidzemes Augstskolā norisināsies 12. konference – praktisks seminārs pedagogiem

22. oktobrī Vidzemes Augstskola organizē 12. konferenci – praktisku semināru pedagogiem, kā šī gada tematu piesakot "Skola un zinātne".

 

Konferences dalībnieki tiks iepazīstināti ar nesen noslēgtā, pēc Izglītības un zinātnes ministrijas pasūtījuma veiktā, Zinātnes komunikācijas mērķa grupu pētījuma rezultātiem, kura ietvaros padziļināti tika pētīta arī mērķa grupa "skolēni". Pētījumā trīs gadu laikā tika ievākti un analizēti dati par skolēnu interesēm, attieksmi pret zinātni un citiem jautājumiem, kā arī izstrādāti priekšlikumi turpmākajiem rīcības scenārijiem, kā paaugstināt skolēnu interesi par zinātni. Ar pētījuma rezultātiem iepazīstinās tā dalībnieki Vidzemes Augstskolas rektors Gatis Krūmiņš, ViA asociētā profesore Vineta Silkāne, komunikācijas stratēģis Zigurds Zaķis un ViA administratīvā prorektore Iveta Putniņa. Dienas otrajā pusē plānotas vairākas tematiskas darbnīcas un praktiski semināri, uz kuriem dalībnieki varēs pieteikties pēc savas izvēles. Konferences programma un informācija par reģistrēšanos tiks publicēta oktobra sākumā.

Dalība konferencē ir bez maksas. Konference norisināsies klātienē, ievērojot visas valstī spēkā esošās drošības prasības. Tiks nodrošināta arī daļēja konferences translēšana tiešsaistē. Tā tiks organizēta kā zaļās plūsmas pasākums, dalība klātienē tikai ar sadarbspējīgu vakcinācijas vai Covid-19 pārslimošanas sertifikātu (uzrādot kopā ar pasi vai ID karti). Ja epidemioloģiskā situācija valstī mainīsies un būs nepieciešams ieviest papildu drošības pasākumus konferences norises vietā, tas tiks darīts un konferences dalībnieki tiks par to informēti iepriekš.

 

Kontaktinformācija precizējošiem jautājumiem:
Inguna Kucina
ViA Zināšanu un tehnoloģiju centra direktore, Mūžizglītības projektu vadītāja
E-pasts: [email protected]
Mob.t. +371 26598678

*Informācija pārpublicēta no Vidzemes Augstskolas mājaslapas 

---

20/12/2020

Publicēts Vidzemes Augstskolas 11. pedagogu konferences - praktiskā semināra ziņojums

Iepriekš informējām, ka šī gada 23.oktobrī tika aizvadīta Vidzemes Augstskolas 11.pedagogu konference - praktiskais seminārs, kas šogad apakštēmā "Informācijas tehnoloģiju integrēšana mācību procesā" aicināja uz diskusiju un ļāva dalīties pieredzē par aktuālajiem tehnoloģiskajiem risinājumiem un mācību procesa metodēm.

Eiropas Komisijas iniciatīvas “Pilsētu inovatīvās darbības” (Urban Innovative Actions) programmas projekta “Eiropas nākamās paaudzes mazās pilsētas” Nr. UIA03-250 (turpmāk tekstā - NextGen), kurā ir iesaistījušās partnerpilsētas Valmiera un Ventspils, ietvaros tapis konferences ziņojums, kurā iespējams ne tikai vēlreiz atskatīties uz konferences kopējā sesijā un semināru darba grupās diskutēto un gūtajām atziņām, bet arī iepazīties ar konferences dalībnieku novērtējuma anketas rezultātiem. 

Plašāk ar konferences ziņojumu iespējams iepazīties ŠEIT. 

Projektu līdzfinansē Eiropas Reģionālās attīstības fonds iniciatīvas "Pilsētu inovatīvās darbības" ietvaros. Šī ziņa atspoguļo vienīgi autora viedokli, un iniciatīvas "Pilsētu inovatīvās darbības" iestādes neatbild par šīs informācijas potenciālajiem izmantošanas veidiem. 

ff

 

Informāciju sagatavoja:
Vidzemes Augstskolas
Zināšanu un tehnoloģiju centra direktore, Mūžizglītības projektu vadītāja Inguna Kucina
E-pasts: [email protected], tālrunis: 64207227, 26598678

 

---

12/11/2020

Vidzemes Augstskolas konference iedvesmo pedagogus izmantot jaunas tehnoloģijas un pieejas mācību procesā

Par aktuālo tematu -  izglītības tehnoloģiju integrēšana mācību procesā tika diskutēts 23. oktobrī konferencē – praktiskajā seminārā “Vidzemes Augstskola: sadarbības partneris izglītībā”, kas pulcēja vairāk nekā 110 pedagogus, izglītības iestāžu vadītājus un citus interesentus no visas Latvijas.

Divu gadu garumā projektā “Eiropas nākamās paaudzes mazās pilsētas”  tika ieviestas un pārbaudītas novatoriskas idejas, kā attīstīt nākamās paaudzes ekonomiku Eiropas mazajās pilsētās, lielu uzmanību pievēršot izglītības jomai. Četras izglītības iestādes – Vidzemes Augstskola, Ventspils Augstskola, Valmieras Tehnikums un Ventspils Tehnikums individuāli un kopīgās aktivitātēs strādāja pie izglītības tehnoloģijām (EdTech), radot tehniskus risinājumus, jaunas pieejas un metodoloģijas.

Semināru laikā projekta partneri dalījās pieredzē un zināšanās, tostarp demonstrējot dažādus tehnoloģiskos risinājumus.

Konferences laikā pedagogi dalījās informācijā – kuras tehnoloģijas viņi izmanto šobrīd, starp populārākajām ierindojās – digitālie mācību līdzekļi, sociālie mediji, zoom, googleclasroom, uzdevumi.lv u.c.

Savukārt konferences laikā pedagogi iedvesmojās izmantot arī – virtuālās realitātes iespējas, agile pieeju, get.plickers.com, robotiku u.c.

Konferences kopējā sesijā dalībniekiem bija iespēja dzirdēt Izglītības uzņēmuma “Lielvārds” vadītāja Andra Gribusta stāstu par to, vai tehnoloģijas izglītībā vērtējamas kā slogs vai iespējas, savukārt Vidzemes Augstskolas asociētais profesors Arnis Cīrulis iepazīstināja ar apsvērumiem virtuālās realitātes izmantošanai izglītībā. Ventspils Augsto Tehnoloģiju parka pārstāvji Dita Lašinska un Māris Zvejnieks iepazīstināja ar nākotnes ideālo apmācību klasi un Ventspils Makerspace. Konferences otrajā daļā dalībnieki praktiski darbojās kādā no iepriekš izvēlētajiem semināriem, kas tika nodrošināti divās sesijās.

Vidzemes Augstskolas Zināšanu un tehnoloģiju centra direktore Inguna Kucina stāsta: “Šogad pieņēmām izaicinājumu, konferenci pirmo reizi organizējot tiešsaistē, tādēļ priecājamies saņemt pozitīvas atsauksmes par konferences norisi un satura augsto kvalitāti”.

Projektā “Eiropas nākamās paaudzes mazās pilsētas”  ietvaros tehnikumos un  augstskolās ir ieviesti pieci EdTech risinājumi, kuri šobrīd ir nonākuši aprobācijas fāzē:

  • Valmieras tehnikums  - 3D virtuālā ala,
  • Ventspils tehnikums - virtuālās realitātes klase,
  • Vidzemes Augstskola - aktīvās mācīšanās klase, VR/AR risinājums Mehatronikas izglītības programmai,
  • Ventspils Augstskola - interaktīvā digitālā klase.

Projektu līdzfinansē Eiropas Reģionālās attīstības fonds iniciatīvas "Pilsētu inovatīvās darbības" ietvaros. Šī ziņa atspoguļo vienīgi autora viedokli, un iniciatīvas "Pilsētu inovatīvās darbības" iestādes neatbild par šīs informācijas potenciālajiem izmantošanas veidiem. 

ff

*Informācija pārpublicēta no Vidzemes Augstskolas mājaslapas 

 

---

22/09/2020

Vidzemes Augstskolas 11. pedagogu konference- praktisks seminārs "Vidzemes Augstskola: sadarbības partneris izglītībā"

Pulcējot dažādu jomu vidējās un augstākās izglītības pedagogus, izglītības iestāžu vadītājus, pašvaldību pārstāvjus un citus interesentus no visas Latvijas, 23.oktobrī Vidzemes Augstskola (ViA) jau 11. gadu organizē pedagogu konferenci-praktisku semināru "Vidzemes Augstskola: sadarbības partneris izglītībā", kas šogad būs veltīts tēmai "Izglītības tehnoloģiju integrēšana mācību procesā". Šī gada konference tiek rīkota sadarbībā ar projektu "Eiropas nākamās paaudzes mazās pilsētas" (NextGen), kurā iesaistījušās partnerpilsētas Valmiera un Ventspils.

Šogad konference pirmo reizi norisināsies tiešsaistē, ļaujot pulcēt pedagogus un citus interesentus arī ārpus Vidzemes reģiona robežām. Konferences ietvaros plānots aplūkot aktuālos jautājumus par pārmaiņām izglītībā, dizainu un tehnoloģiju integrēšanu mācību procesā, rosināt izpratni un interesi par tehnoloģijas industriju radītajām iespējām izglītības attīstībā, iepazīstot jaunākās tendences, labāko ārvalstu pieredzi un izceļot Latvijas sasniegumus.

Savukārt pasākuma otrajā daļā pedagogiem būs piedāvāta iespēja atbilstoši savām interesēm piedalīties dažāda satura meistarklasēs, ko sagatavojuši viņu kolēģi, vietējie pieaugušo izglītotāji un lektori, dažādu jomu speciālisti no Rīgas un kaimiņpilsētām.

Pārmaiņu vadība: no pretošanās līdz pieņemšanai; Mācīties citādāk jeb mācību satura veidošana ar digitālajiem rīkiem; Mācīties no citu attālinātajām kļūdām; Jaunieši un zinātne – ko zinām par viņu attieksmēm un interesēm – tās ir tikai dažas tēmas, kuras pedagogi apspriedīs meistarklasēs. Mācīsimies viens no otra, sniegsim atbalstu un pilnveidosim sevi. Mēs esam par labāku saskarsmi ar līdzcilvēkiem, par gudru un cilvēcīgu attieksmi vienam pret otru, par labāku šodienu un viedāku rītdienu. 

Konferenci rīko ViA Zināšanu un tehnoloģiju centrs ar mērķi sniegt iespēju pedagogiem papildināt savas zināšanas un gūt jaunu, praktisku pieredzi turpmākajam darbam.

Projektu līdzfinansē Eiropas Reģionālās attīstības fonds iniciatīvas "Pilsētu inovatīvās darbības" ietvaros. Šī ziņa atspoguļo vienīgi autora viedokli, un iniciatīvas "Pilsētu inovatīvās darbības" iestādes neatbild par šīs informācijas potenciālajiem izmantošanas veidiem. 

NextGen ERAF VPP fff
 

 

Informāciju sagatavoja:
Vidzemes Augstskolas
Zināšanu un tehnoloģiju centra direktore, Mūžizglītības projektu vadītāja Inguna Kucina
E-pasts: [email protected], tālrunis: 64207227, 26598678

 

---

28/10/2019

Vidzemes Augstskolas 10. pedagogu konference- praktisks seminārs "Vidzemes Augstskola: sadarbības partneris izglītībā"

Pulcējot kopumā 167 pedagogus no vidējās un augstākās izglītības iestādēm visā Latvijā, 25. oktobrī Vidzemes Augstskolā (ViA) norisinājās konference – praktisks seminārs “Vidzemes Augstskola: sadarbības partneris izglītībā”, kas šogad bija veltīts tēmai “Kompetenču pieeja mācību saturā un pētnieciskais darbs skolās”. 

Konference – praktisks seminārs pedagogiem “Vidzemes Augstskola: sadarbības partneris izglītībā” tika atklāta ar Vidzemes Augstskolas rektora Gata Krūmiņa uzrunu mācībspēkiem. "Mūsu nākotne ir zināšanu sabiedrība. Un pedagogiem ir unikāla priekšrocība, esot tuvu klāt šīs nākotnes veidošanā, procesus nevis vērojot, bet tiešā veidā ietekmējot,” tā G. Krūmiņš.

Konferencē uzstājās projekta “Kompetenču pieeja mācību saturā” mācību satura ieviešanas vadītāja Zane Oliņa, kura iepazīstināja pedagogus ar izglītības satura plānošanas principiem un akcentiem pilnveidotajā mācību saturā, kā arī pastāstīja par skolēnu patstāvīgā darba mērķiem no plānotā sasniedzamā rezultāta viedokļa, nepieciešamo atbalstu šo prasmju attīstībā un skolēnu snieguma vērtēšanas pamatprincipiem. Par skolēnu Zinātniski pētniecisko darbu (ZPD) problēmām un aktualitātēm informēja ViA lektors Ilgvars Ābols, savukārt par pedagogu izglītošanās un pašattīstības jautājumiem stāstīja mūžizglītības un kultūras institūta “VITAE” lektore Ilga Kušnere. Konferences otrajā daļā norisinājās semināri par pilnveidoto mācību saturu, skolēnu zinātniski pētniecisko darbu vadīšanu un darba vidē balstītu mācību procesu. Semināros uzstājās un ar pieredzi dalījās gan pedagogi, gan psihologi, gan augstskolu docētāji, gan izaugsmes treneri, gan arī citi ievērojami izglītības speciālisti.

Konferences – prakstiskā semināra ietvaros ViA viesojās Ilinoisas Universitātes Čikāgā, ASV komunikācijas departamenta docents Dr. Zaharijs Makdovels (McDowell). Docents vadīja lekciju “Dezinformācijas apkarošana un labākas pasaules veidošana ar Vikipēdijas palīdzību”, kuras laikā iepazīstināja klausītājus ar savu pētījumu par Vikipēdijas pedagoģijas metožu integrēšanu mācību procesā, kas var palīdzēt attīstīt skolēnu un studentu informācijas pratību, kritisko domāšanu, digitālās prasmes, spēju atpazīt nepatiesu informāciju, sadarboties grupā, kā arī ieinteresēt uzdevumu veikšanā. Tāpat Dr. Z. Makdovels piedāvāja apgūt Vikipēdijas pedagoģijas mācīšanas rīkus, lai vidusskolu un augstskolas mācībspēki varētu izvērtēt un pilnveidot to pielietojumu savās nodarbībās.

Konferenci rīko ViA Zināšanu un tehnoloģiju centrs ar mērķi sniegt iespēju pedagogiem papildināt savas zināšanas un gūt jaunu praktisku pieredzi turpmākajam darbam.

Dr. Z. Makdovela vizīte Vidzemes Augstskolā iespējama ar Baltijas-Amerikas Brīvības fonda (BAFF - Baltic-American Freedom Foundation) finansiālu atbalstu.

Informāciju sagatavoja:
Vidzemes Augstskolas
Mūžizglītības projektu vadītāja Lāsma Klečuna