Esošie projekti
Projekts “SEMPRE Accelerators for Service Co-creation” (SEMPRE akselrātors pakalpojumu kopradei) ir projekta “SEMPRE – Sociālā spēcināšana - spējināšana lauku apvidos” turpinājums. Pagarinājuma posma galvenais pamatelements ir izmantojot papildus atbalsta mehānismus paātrināt astoņu visdaudzsološāko mikro projektu izaugsmi un attīstību un pārvērstu tos par veiksmīgiem, pašpilnveidotiem, jaunizveidotiem sociālajiem uzņēmumiem, kas konsekventi piedāvā pakalpojumus un/vai produktus Baltijas jūras reģiona vietējos un reģionālajos tirgos. Projekts arī uzlabos un stiprinās trīs galvenos sākotnējā SEMPRE/1 projekta rezultātus - spejināšanas-spēcināšanas rokas grāmatu, organizāciju ceļvedi un ceļvedi pilnvaru pilnveidošanai.
Tādas Eiropas mazās pilsētas kā Ventspils un Valmiera spēlē nozīmīgu lomu Eiropas ekonomikā. Tās kļūst par reģionāliem ekonomikas centriem, piedāvājot vispusīgus pakalpojumus, iespējas un dinamisku vidi attīstībai. Ventspils un Valmiera ir līdzīga profila pilsētas. Tās izmanto globālās un digitālās iespējas un ievieš virkni inovāciju. Ventspils un Valmiera izveidojušas spēcīgu partnerību, lai risinātu kopīgus izaicinājumus.
Projektā Ventspilī un Valmierā tiek ieviestas vairākas pilsētu attīstības inovācijas. Projekta risinājumi un rezultāti kļūs par iedvesmu citām Eiropas mazajām pilsētām augt un attīstīties.
NatureBizz - Uzņēmējdarbības veicināšana zaļās ekonomikas izaugsmes ietvaros
Projekta NatureBizz mērķis ir uzlabot uzņēmēju prasmes un attīstīt zaļās uzņēmējdarbības konkurētspēju centrālās Baltijas jūras reģionā. Projekta izpētes rezultātā tiks izstrādāta un ieviesta starpnozaru un profesionālās izglītības programma 20 ECTS apjomā. Zaļā kustība un pieprasījums pēc dabīgiem, veselīgiem un ekoloģiskiem produktiem un pakalpojumiem paver plašas uzņēmējdarbības iespējas. Uzņēmējiem, kuri darbojas zaļās ekonomikas ietvaros, ir nepieciešama nozares specifiskas biznesa prasmes. Projekta ietvaros tiks atbalstīta zaļo mikrouzņēmumu izaugsmei, piedāvājot specializētu mācību programmu. Apmācību laikā uzņēmēji strādās ar saviem praktiskajiem biznesa attīstības gadījumiem, apgūs teorētiskās zināšanas, kā arī tiksies ar citiem zaļās uzņēmējdarbības kolēģiem no Somijas, Igaunijas un Zviedrijas. Galvenais mērķis ir dabas resursu attīstība ilgtspējīgā, videi draudzīgā biznesā.
NatureBizz magazine apskatāms šeit.
Projekta "Maximised Mobility and Accessibility of Services in Regions Affectd by Demographic Change" mērķis ir izstrādāt integrētus reģionālās mobilitātes pārvaldības risinājumus, lai padarītu pieejamākus pakalpojumus attālāko reģionu iedzīvotājiem. Ar projekta MAMBA palīdzību ir plānots apvienot jau esošas mobilitātes struktūras, piemēram, pakalpojumu sniedzējus (ārsti, aprūpētāji) vai uzņēmumus (preču piegāde), un papildināt tās ar jauniem organizatoriskiem risinājumiem, tādējādi ļaujot vairot esošās infrastruktūras efektivitāti, samazināt izmaksas un paplašināt darbības teritoriju, nevis radīt jaunu un nesaistītu sistēmu.
Projekta mērķi ir veicināt tūrisma industrijas izaugsmi caur augstāko profesionālo izglītību, pielīdzināt un identificēt zināšanu kopumu, lai Centrālās Baltijas reģiona tūrisma nozare kļūtu par vienotu tūrisma galamērķi. Projekta mērķi tiks sasniegti, līdzsvarojot augstāko izglītību tūrisma nozarē ar tūrisma industrijas un tirgus vajadzībām jaunas studiju programmas izveidē 32 ECTS apjomā. Somijā, Igaunijā un Latvijā veikto pētījumu rezultāti tiks ieintegrēti klātienes un tiešsaistes studiju programmās.