Skolas

 

Vidzemes Augstskolas Zināšanu un Tehnoloģiju centrs, sadarbībā ar Inženierzinātņu un Sabiedrības zinātņu fakultātēm, piedāvā 9.-12.klašu skolēniem iegūt zināšanas un iepazīt Augstskolu un mācību procesu tajā caur dažādām skoliņām:

GUDRĀ CEĻOŠANAS SKOLA. Mēs nespējam iedomāties savu ikdienu bez ceļošanas. Bet vai esam “gudri” ceļotāji? Ja vēlies iepazīt ceļojuma sastāvdaļas un pats to prasmīgi izveidot – tad piesakies “Gudrā ceļošanas skola”. Sīkāka informācija: ŠEIT

MEHATRONIKAS SKOLIŅA. Mehānismus un mehāniskās sistēmas ar elektronikas un datortehnikas pielietojumu apzīmē ar jēdzienu mehatroniskās sistēmas, un mācību par šīm sistēmām sauc par mehatroniku. Mehatronikas skoliņā tiks apskatītās šādas mācību tēmas: elektrība un ar to saistītie riska faktori, mērkiekārtas, oscilogrāfs, lodēšana, līdzstrācas barošnas bloks, maketēšanas plate, elektronikas elementi, termosensori, fotosensori, fotorelejs un temperatūras relejs, binārā skaitīšanas sistēma, septiņsegmentu indikators. Nodarbības notiek ViA laboratorijās.

IT PROGRAMMĒŠANAS SKOLIŅA. Nodarbībās skolēni apskatīs programmēšanas valodu Java, datu tipus, operācijas, to klasifikāciju un izmantošanu linerārās programmās, operatoru klasifikācijas, sazarošanos, cikla un pārejas operatoru izmantošanu nelinerārās programmās. Tiks apskatīti datu pārraides tīkli - to topoloģijas, datu pārraides modeļi, operētājsistēma Linux, datoru arhitektūra.

JAUNO BŪVNIEKU SKOLIŅA. Nodarbībās tiks apskatīti būvmateriālu veidi, to pielietošana, testēšana, ēku būvkonstrukcijas, modelu veidošana, ilgtspējīgas būvniecības principi, ēku projektēšanas pamati, koka būvniecības veidi, grafisko programmu pielietojums būvniecībā un AUTOCAD pamati.

MEDIJU SKOLIŅA. Augstskolas komunikācijas un mediju studiju virziena pasniedzēji piedāvā nodarbības par aktuāliem un nozīmīgiem medijpratības jautājumiem.