Ventspils un Valmiera uzsāk unikālu inovāciju projektu

 

 

Pirmajā partneru sanāksmē, 2019. gada 23.janvārī, kopā sanākot 10 partneriem no Ventspils un Valmieras, tika uzsākts aktīvs darbs pie Urban Innovative Actions programmas inovāciju projekta “Eiropas nākamās paaudzes mazās pilsētas” (Next Generation Micro Cities of Europe) ieviešanas. Vērienīgā projekta realizēšanai Eiropas Reģionālās Attīstības fonds piešķīris gandrīz 5 miljonus euro.

Projekts tiek ieviests no 2018. gada novembra un noslēgsies 2021. gada oktobrī. Gan šī projekta, gan pašas Pilsētu inovatīvās darbības (Urban Innovative Actions) iniciatīvas mērķis ir atbalstīt pilsētu inovatīvas idejas, eksperimentus un pilotprojektus. Ventspils un Valmieras kopējā projektā tiks realizēti virkne inovatīvu risinājumu ar mērķi vietējā ekonomikā radīt jaunas darba vietas un attīstīt prasmes, kas nepieciešamas šodienas un nākotnes darba tirgū. Projektā ”Eiropas nākamās paaudzes mazās pilsētas” tiks testēti un ieviesti inovatīvi risinājumi pilnvērtīga karjeras attīstības atbalsta jomā, kā arī kvalificēta darbaspēka piesaistes un darbinieku pārkvalificēšanas jautājumos. Abu pilsētu tehnikumos un augstskolās tiks izstrādātas un ieviestas jaunas paaudžu mārketinga pieejas izglītojamo un studentu piesaistei gan no Latvijas, gan ārvalstīm.

Ventspilī tiks radīts izglītības jomas digitālo inovāciju centrs “EdTech Factory”, kas radīs jaunas izglītības tehnoloģijas. Valmierā savukārt izglītības iestādēs tiks veikts izglītības tehnoloģiju audits. Vairākus ļoti modernus izglītības tehnoloģiju risinājumus mācību procesā varēs izmēģināt un lietot abu pilsētu tehnikumu audzēkņi, augstskolu studenti un pasniedzēji. Projektā iesaistītās izglītības iestādes izstrādās jaunas un pilnveidos esošās studiju programmas un mācību līdzekļus atbilstoši darbam ar modernajām izglītības tehnoloģijām.Projekts ”Eiropas nākamās paaudzes mazās pilsētas” ļaus arī Ventspilī un Valmierā ieviest un testēt jaunas pieejas darba vietu radīšanā. Abās pilsētās tiks izveidotas atvērta tipa prototipēšanas un koprades vietvides. Tiks realizētas vairākas ārvalstu investoru piesaistes stratēģijas un kampaņas. Valmierā tiks realizēta inovāciju projektu atbalsta programma uzņēmējiem.

Projekta vadošais partneris ir Ventspils pilsētas dome. Pārējie projekta partneri ir Valmieras pilsētas pašvaldība, Valmieras Attīstības aģentūra, Vidzemes Augstskola, Valmieras Tehnikums, SIA IntelliTech (Valmiera), Ventspils Augsto tehnoloģiju parks un tā Biznesa atbalsta centrs, Ventspils Augstskola, Ventspils Tehnikums un SIA Aspired (Ventspils).Iniciatīva “Pilsētu inovatīvās darbības” radusies 2015. gadā, un tās mērķis ir atrast un testēt inovatīvus risinājumus Eiropas pilsētu ilgtspējīgai attīstībai, kas tālāk būtu aprobējami arī citās pilsētās. 2017. gada beigās izsludinātajā 3. pieteikšanās kārtā tika saņemti 184 pieteikumi no 21 Eiropas Savienības dalībvalsts, no kuriem 66 – abu Latvijas pilsētu izvēlētajā tematā “Darbavietas un prasmes vietējā ekonomikā”.

Projektu līdzfinansē Eiropas Reģionālās attīstības fonds iniciatīvas "Pilsētu inovatīvās darbības" ietvaros. Šī ziņa atspoguļo vienīgi autora viedokli, un iniciatīvas "Pilsētu inovatīvās darbības" iestādes neatbild par šīs informācijas potenciālajiem izmantošanas veidiem.