Atvērto datu hakatons pašvaldībām

2019. gada 18. un 19. oktobrī Valmierā, Vidzemes Augstskolā Tērbatas ielā 10 notiks Pašvaldību atvērto datu hakatons.

Atvērtie dati ir brīvi pieejama informācija, ko ikviens ir tiesīgs izmantot jaunu produktu un pakalpojumu izveidē. Eiropas Komisijas pētījums atklāj, ka Latvijā atvērto datu tālākais izmantošanas ekonomiskais potenciāls var sasniegt 70 milj. eiro. Aicinām hakatona dalībniekus saskatīt atvērto datu iespējas un radīt pašvaldībām, to iedzīvotājiem, uzņēmējiem vai tūristiem noderīgus produktus un pakalpojumus, izmantojot tieši Latvijas datu kopas.

Pasākuma mērķis ir  veicināt sabiedrības un IT uzņēmēju izpratni par atvērto datu iespējām inovatīvu produktu un pakalpojumu radīšanā, veicināt pašvaldību un valsts pārvaldes datu atvēršanu un plašāku pielietojumu, parādīt pašvaldību, to iedzīvotāju, uzņēmēju vai tūristu ieguvumus, radot produktus vai pakalpojumus no atvērajiem datiem.

Hakatona dalībnieku uzdevums ir radīt inovatīvu tīmekļa vai mobilo lietotni no atvērtajiem datiem.

Dalībniekiem hakatonā  tiks piedāvāti 8 tematiskie virzieni - VIDE, TRANSPORTS, IZGLĪTĪBA, IEDZĪVOTĀJI, DROŠĪBA, VESELĪBA, ATTĪSTĪBA, KULTŪRA. Dalībnieki drīkst darboties arī plašāk ārpus dotajiem tematiskajiem virzieniem, kā arī dalībniekiem savi projekti nav jāierobežo tikai vienā virzienā.

Rezultātā ir jāiegūst prototips oriģinālai, inovatīvai mobilai vai tīmekļa lietotnei, kas rada ieguvumus pašvaldībai, tās  uzņēmējiem, iedzīvotājiem, tūristiem. Prototipam jābūt oriģinālam, tas pilnībā vai daļēji iepriekš nav bijis publicēts līdzīgos konkursos.

Hakatonā aicināts piedalīties ikviens, kuram ir ideja,  kā no atvērtajiem datiem radīt lietotnes,  ikviens, kurš vēlas piedalīties ideju īstenošanā!  Plānotais dalībnieku skaits: 80. Dalībniekiem dalība hakatonā ir bez maksas.

Sīkāka informācija par pasākumu šeit.

Reģistrēties pasākumam var šeit.