LLKC aicina uz lietpratēju diskusiju “Kāda būs Latvijas lauku telpa 2050. gadā?”

 

LLKC posteris

 

Aktīvākai sabiedrības iesaistei ceļā uz spēcīgiem, apdzīvotiem, izturētspējīgiem un pārtikušiem lauku apvidiem Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centrs (LLKC) aicina uz lietpratēju diskusiju  “Kāda būs Latvijas lauku telpa 2050. gadā?”

Diskusija notiks 21. septembrī pulksten 10.00 tiešsaistē www.laukutikls.lv un LLKC Facebook kanālā. Diskusiju vadīs biedrības "Veselīga Latvija" valdes loceklis un portāla veseligalatvija.lv redaktors Ainārs Ērglis.

Reģistrēšanās saite: ŠEIT

Kopš Latvijas pievienošanās Eiropas Savienībai pagājuši 18 gadi. Kā mainījusies Latvijas lauku telpa dažādos aspektos? Piedaloties dažādiem pētniekiem, diskusijā iecerēts atskatīties un no neatkarīga skata punkta vērtēt, kā ir gājis līdz šim, ieskicējot iespējamos Latvijas lauku telpas attīstības scenārijus, stratēģiskās izvēles un ilgtermiņa attīstības izaicinājumus.

Mārtiņš Cimermanis, LLKC valdes priekšsēdētājs: “Pasaule pašlaik saskaras ar ļoti nopietniem izaicinājumiem – Covid-19, enerģētikas, kara, migrācijas, klimata krīze. Tādēļ mums jādomā, kādi būsim tuvākajās desmitgadēs. Kāda būs Latvija ar saviem potenciāliem – teritoriju, cilvēkiem, unikāliem dabas un klimata resursiem. Mums ir pietiekami labs klimats, nokrišņu daudzums, ūdensresursu pieejamība un vērtīga augsne, lai varētu saražot un pārstrādāt daudzveidīgu pārtiku. Taču pats galvenais resurss Latvijā ir fantastiski cilvēki, kuri var izmantot visus iepriekšminētos resursus. Mums ir ļoti nopietni jādomā par savu lauku teritoriju attīstību ilgtermiņā – lai mēs būtu gudrāki, sastopoties ar krīzēm, lai mēs spētu piesaistīt jaunus, enerģiskus un zinošus Latvijas cilvēkus, radot iespējas arī jauniešiem.”

Jautājumi, uz kuriem diskusija aicinās rast atbildes, ir ļoti būtiski. Kāds ir mūsu lauku telpas potenciāls? Kāda ir lauku telpas sinerģija ar pilsētām? Kā dzīvot, strādāt un atpūsties laukos? Kā būt turīgām ģimenēm laukos? Kā radīt lauku telpu, kurā cilvēki vēlas dzīvot – spējot radīt vidi ar nepieciešamo infrastruktūru, izglītības un veselības aprūpes nodrošināšanas iespējām? Vai spējam vienoties – kādā Latvijā mēs vēlamies dzīvot?

Diskusiju Valsts Lauku tīkla pasākumu ietvaros organizē LLKC.

Plašāka informācija:
Zanda Dimanta-Svilpe, LLKC Valsts Lauku tīkla projektu vadītāja, tālr. 26135858, [email protected]