Ziņas

Atvērto datu hakatons pašvaldībām

2019. gada 18. un 19. oktobrī Valmierā, Vidzemes Augstskolā Tērbatas ielā 10 notiks Pašvaldību atvērto datu hakatons.

Atvērtie dati ir brīvi pieejama informācija, ko ikviens ir tiesīgs izmantot jaunu produktu un pakalpojumu izveidē. Eiropas Komisijas pētījums atklāj, ka Latvijā atvērto datu tālākais izmantošanas ekonomiskais potenciāls var sasniegt 70 milj. eiro. Aicinām hakatona dalībniekus saskatīt atvērto datu iespējas un radīt pašvaldībām, to iedzīvotājiem, uzņēmējiem vai tūristiem noderīgus produktus un pakalpojumus, izmantojot tieši Latvijas datu kopas.

Valmierā notiks konference “Inovācija attīstībai”

Valmierā notiks konference “Inovācija attīstībai”

No 27. līdz 28. februārim Valmierā tiks organizēta konference “Inovācija attīstībai”, rosinot gan valsts pārvaldes speciālistus, gan uzņēmējdarbības sektora pārstāvjus aktīvāk izmantot inovācijas savā ikdienā. Šāda veida pasākums Vidzemē tiek organizēts pirmo reizi un tas notiks “Vidzemes Inovāciju nedēļa 2019” ietvaros.

Ventspils un Valmiera uzsāk unikālu inovāciju projektu

 

 

Pirmajā partneru sanāksmē, 2019. gada 23.janvārī, kopā sanākot 10 partneriem no Ventspils un Valmieras, tika uzsākts aktīvs darbs pie Urban Innovative Actions programmas inovāciju projekta “Eiropas nākamās paaudzes mazās pilsētas” (Next Generation Micro Cities of Europe) ieviešanas. Vērienīgā projekta realizēšanai Eiropas Reģionālās Attīstības fonds piešķīris gandrīz 5 miljonus euro.

Deep Science Hackathon

Latvijas Universitātes Cietvielu fizikas institūts no 15.-17.februārim rīko Deep Science Hackathon, kurš būs otrais tāda veida hakatons Latvijā.  Tajā tiks  identificētas spēcīgākās uz materiāliem balstītas augsto tehnoloģiju idejas un komandas ar inovācijas potenciālu. Trīs dienu laikā dalībnieki veidos starpdisciplināras komandas ar iepriekš iesniegtām idejām, attīstīs tās kopā ar mentoriem un pasākuma noslēgumā prezentēs komercializācijas plānu žūrijai, zinātniekiem, investoriem un interesentiem. Pasākuma laikā dalībniekiem tiks nodrošināts mentoru atbalsts, kopstrādes vide un informācija komercializācijas soļu veikšanai. 

Uz hakatonu tiek gaidīti gan dalībnieki ar ideju, gan arī tie, kam jau ir gatavs pirmais prototips. Tiks gaidīti arī esošu jaunuzņēmumu pārstāvji un tiek, kuriem ir jau gatavs produkts, kuram nepieciešama pilnveide ar augstāku tehnoloģiju palīdzību. Bet tiem, kam vēl nav ideju, būs iespēja pievienoties kādai no komandām ar savu kompetenci (fizikā, materiālzinātnē, ķīmijā, biznesa attīstībā, dizainā, inženierijā, programmēšanā, mārketingā u.c.).

Pages